Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Özel Kale Anaokulları'nda kayıt yoğunluğu

Normalleşme sürecinin başlamasının ardından Özel Kale Anaokulları'nda kayıt yoğunluğu başladı.

Özel Kale Anaokulları'nda kayıt yoğunluğu
08 Temmuz 2020 - 08:59

Butik eğitimin güvenilir adresi olan Özel Kale Anaokulları'nda kayıt yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle pandemi sürecinde Anaokulları'nın 'Youtube' kanalında yapılan okul öncesi etkinliklerini takip eden öğrenciler ve aileleri birlikte etkinlikler yapıp, kaliteli vakit geçirmelerine yardımcı olan tüm Kale Okulları ailesine teşekkür etti. 15 Haziran itibari ile kapılarını veli ve öğrencilerine güvenle açan Özel Kale Anaokulları yetkilileri, aldıkları üst düzey önlemlerle de velilerin takdirini toplayarak bu dönemde hız kesmeden kayıtlarına devam etti.

DOLULUK ORANI %90'A ULAŞTI

Her zaman öğrencilerinin sağlığı ve hijyenine aldığı tedbirlerle herkese örnek olan Özel Kale Anaokulları'nda kayıt yoğunluğu dolayısıyla okulların doluluk oranı %90’lara ulaştı. 15 Haziran itibari ile eğitim öğretime yeniden start veren Özel Kale Anaokulları'nda öğrencilerin süreç içerisinde yaşadığı kaygı, korku vb. duygularını yenmek adına çeşitli etkinlikler ve eğitsel eğlenceli oyunlara ağırlık verdi. Rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar eşliğinde,  öğrencilerin bu pandemi sürecinden minimum etkilenerek atlatmalarına yardımcı olundu.

SIKI ÖNLEMLER ALINIYOR

Özel Kale Anaokulları'nın normalleşme sürecinde aldığı önlemlerde ise giriş kapısından öğrenciler alınarak, ateşleri ölçülüp ateş ölçer tablosuna notlar alınıp saklanıyor. El ve ayak dezenfeksiyonları yapılıp öğretmenlere teslim ediliyor. Gün içerisinde eller sık sık yıkanıyor ve üst kıyafet dezenfektenleri sağlanıyor. Çıkışlarda ise tekrar el ve ayak dezenfektenleri yapılıp, ateşler ölçülüp, kapıdan velilere öğrenciler teslim ediliyor. En fazla 10 öğrenci ve bir sınıf öğretmenin bulunduğu yemekhane ve sınıflarda öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu sandalyelerde yemekler yiyilip, eğitimler alınırken, bol eğlenceli programlar uygulanıyor.

BÜYÜK İLGİYE TEŞEKKÜR

Özel Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, velilerin göstermiş olduğu ilgiye teşekkür ederek ''Okulumuzu tercih eden, ailemize yeni katılan veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl gerçekleşen kayıt yoğunluğu Kale Okulları olarak bizleri onure etmiştir. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dilerim'' dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum