Öztürk; Spor Toto'nun adaleti bu mu?

04 Aralık 2017 Pazartesi 17:13
ozturk-spor-totonun-adaleti-bu-mu

Spor Toto Teşkilatı’nın TFF 2. ve 3. liglerinde yer alan kulüplerin İddaa bültenlerinde yer alan maç sayısını azaltması ve buna paralel olarak takımların aldığı paraların düşmesi, yeni bir krize yol açtı. 3. Ligdeki temsilcimiz Darıca GB Başkanı Mustafa Öztürk'te bu konuyla alakalı bir açıklama yaptı.

Öztürk açıklamasında ''Varlığını Türk Sporuna borçlu olan Spor Toto Teşkilatı kaçak iddia’nın yol açtığı gelir kaybını gerekçe göstererek 2. Ve 3. Futbol Ligi’nde mücadele eden 90 kulübümüzün iddia gelirlerinde kesinti yapmaya karar vermiştir. Bu karar iddia gelirleriyle ayakta duran kulüplerimiz için ekonomik kaosun habercisi olmuştur. 2. Ve 3. Lig takımlarımızın Spor Toto desteği olmadan varlığını devam ettirmesi mümkün değildir.

 Tasarruf gerekçesiyle yapılması planlanan kesinti öncelikle adil değildir. Süper lig ve 1. Lig takımlarının harcamaları arasında çerez sayılabilecek rakamlar 2. Ve 3. Lig takımlarının can suyudur. Bundan tasarruf yapılmasının hiçbir adalet ve hakkaniyet ölçüsü yoktur.

Küçük bütçeli takımların can suyundan tasarruf yapmayı planlayan Spor Toto Fenerbahçe ile 47 milyon TL sponsor anlaşması yapmıştır. Ayrıca başka takımlara da milyonları aşan aktarmalar yaptığını biliyoruz. Görüldüğü gibi burada iddia gelirlerinin yetersizliği söz konusu değil, paylaşım adaletsizliği söz konusudur. 90 Kulübümüzün mağdur edecek uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir. Futbol’a gönül veren milyonlarca taraftarın gönlündeki renkler sahada yer alabilsin diye bin bir güçlükle var olma mücadelesi veren kulüplerimize reva görülen kesintiyi onaylamamız mümkün değildir.

Sorunumuz çözülmezse maçlara geç başlamak, bir maça çıkıp oynamadan soyunma odasına dönmek, sezonu kapatıp tüm maçlara katılmamak gibi alternatifleri de görüştüğümüz bilinmelidir. Temennimiz bunlara gerek kalmadan randevu talep ettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle ve tensipleriyle sorunun çözülmesidir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur'' dedi.Haber okunma sayısı: 927

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER