İlim Eğitim kurumları
bashekim-gunes-personelle-bulusmaya-devam-ediyor darica-farabi-unutmadi farabide-hersey-kaliteli-hizmet-icin uyku-sorunu-olanlar-farabiye kadinlara-ucretsiz-kanser-taramasi-yapildi farabiye-uluslararasi-belge bashekim-gunes-hasta-yakinlariyla-bulusmaya-devam-ediyor daricada-176-kisi-organlarini-bagisladi bashekim-gunes-farkini-gosterdi farabi-gebe-okulundan-yeni-mezunlar

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Mustafa Güneş üçüncüsü gerçekleştirilen personel günlerinde sürekli işçi kadrosunda görev yapan personelleri ile fikir

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü vesilesiyle kurumda görev yapan fizyoterapistlerini de unutmadı.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetim Ekibi daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sunduğu hizmetleri son teknoloji ve yeniliklerle güncel tutmaya devam ediyor. Uyku sorunu olan özellikle uykuda nefes kesilmesi (uyku apnesi)

Gebze’de Kocaeli Anne Şehir Projesi’ne katılarak spor yapan kadınlara kanser taraması ve bilgilendirilmesi yapılıyor. Tarama ve bilgilendirme 12 ilçede devam ediyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastaların ve yakınlarının, hastaneden aldıkları sağlık hizmetleri ile ilgili olarak öneri ve görüşlerinin değerlendirildiği

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açtığı organ nakli standında 22 günde 176 kişi organlarını bağışladı.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi iken başarılı çalışmalara imza atan Doç. Dr. Mustafa Güneş, farkını atandığı Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebelik Okulu 2018 yılının 12. Dönem mezunlarını verdi.

sigarayi-birakmaya-davet

Sigarayı bırakmaya davet

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde sigaranın zararları konulu eğitim düzenlendi.

farabide-seminerler-devam-ediyor

Farabi'de seminerler devam ediyor

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde ayda bir düzenlenen Çocuk Gelişimi Halk Seminerlerinin biri daha Farabi Hastanesi Konferans salonunda gerçekleşti.Eğitime çok sayıda anne baba ve personel katıldı

kent-konseyi-aktasi-ziyaret-etti

Kent Konseyi, Aktaş’ı ziyaret etti

Darıca Kent Konseyi Başkanı Vehbi Hocaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Seyfettin Ağdaş, Ali Özdağ ve Kenan Demirbaş, Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi ve yöneticisi Ayhan Aktaş’ı ziyaret etti.

caferiler-aktasi-unutmadi

Caferiler Aktaş'ı unutmadı!

Caferi Ehlibeyt Derneği Başkanı Yahya Kemal Utar, yönetim kurulu üyesi Ali Rıza Utar, dernek genel sekreteri Hasan Apaydın ve yönetim kurulu üyesi Hakan Apaydın, Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi ve yöneticisi Ayhan Aktaş’ı ziyaret etti

beyaz-ekmege-son

Beyaz ekmeğe son

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Şu beyaz ekmek denilen ekmeği sofralarımızdan kaldıralım. Artık has, samimi buğday unundan ekmek üretelim. Kepek oranı yüksek ekmeği sofralarımıza getirelim. Dedelerimiz, ninelerimiz bu ekmeği mi yiyordu?” dedi

herkes-cekinmeden-gelsin-ve-taramasini-yaptirsin

Herkes çekinmeden gelsin ve taramasını yaptırsın!

Darıca Farabi Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren KETEM kanser erken teşhisi üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Hastane Başhekimi Ayhan Aktaş, kanser taraması için herkesin çekinmeden KETEM’e gelerek taramadan geçmesi gerektiğini söyledi.

hospital-park-daricanin-yeni-gozdesi-olacak

Hospital Park, Darıca'nın yeni gözdesi olacak

Darıca Bayramoğlu’nda 9 yıldır sağlık hizmeti veren Özel Boğaziçi Hastanesi, Hospital Park Hastanesi olarak hizmet vermeye devam edecek.

mesanesinden-11-tane-tas-cikti

Mesanesinden 11 tane taş çıktı!

Yaklaşık bir yıldır İdrar yapamama, idrarda zorlanma, idrar çıkışında şiddetli yanma şikayetiyle, Darıca Farabi Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniğine başvuran hastanın mesanesinden 11 adet taş çıkartıldı.

rahminden-2-kiloluk-kitle-cikti

Rahminden 2 kiloluk kitle çıktı

Farabi Devlet Hastanesi’ne karın ağrısı şikayetiyle başvuran 50 yaşındaki bir kadının rahminden 2 kiloluk kitle çıkarıldı.

farabi-cocuklari-da-unutmadi

Farabi çocukları da unutmadı

Darıca Farabi Devlet Hastanesi ‘’Çocuklarda Görülen Alışkanlık Bozuklukları‘’ konulu Seminerlerin ilki geçtiğimiz gün çok sayıda dinleyicinin katılımıyla Hastane Konferans salonunda gerçekleşti.

hasta-haklari-anlatildi

Hasta hakları anlatıldı

Darıca Farabi Devlet Hastanesi personeline ‘’Hasta Hakları - Sorumlulukları ve Uygulamaları ’’ eğitimi verildi.

cocuklarla-ilgili-yasam-destegi-egitimi-verildi

Çocuklarla ilgili yaşam desteği eğitimi verildi

Sağlık Bakanlığı Acil Hekim Servisi Programı Uygulama Yönergesi çerçevesinde, Acil Sağlık Hizmetlerinde çalışan sağlık personellere “Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Eğitimi” verildi.

kanserde-erken-teshis-onemli

Kanserde erken teşhis önemli

Darıca Farabi Devlet Hastanesi bünyesinde 2012 yılında faaliyete başlayan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından bilinçlendirme eğitimlerine devam ediliyor.

medical-parkdan-turkiyede-bir-ilk

Medıcal Park’dan Türkiye’de bir ilk

Medical Park Hastaneler Grubu ve MAPFRE GENEL SİGORTA, Türkiye sağlık sektöründe devrim niteliğinde bir ilke imza attı. SGK’lı kişilerin özel hastanelerde ödediği farkı ortadan kaldıracak, Türk sağlık sektörünün yıllardır beklediği ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park Hastaneler Grubu ve MAPFRE GENEL SİGORTA işbirliğinde Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlandı.

daricaya-yeni--acil-yardim-istasyonu-projesi

Darıca'ya yeni Acil Yardım İstasyonu projesi

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan yeni tip 112 Acil İstasyonları inşası için Darıca'da iki ayrı noktada çalışmalara başlanmıştı.

hospital-park-grubundan-tip-hukuku-semineri-

Hospital Park Grubu'ndan "Tıp Hukuku" Semineri

Hospital Park Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Özel Boğaziçi Hastanesi ve Özel Boğaziçi Tıp Merkezi görevli doktorlar ve yöneticilere, Altuncu Hukuk Danışmanlık işbirliği ile "tıp hukuku" konusunda seminer verildi.

astim-cocugunuzun-yasamini-kisitlamasin

Astım çocuğunuzun yaşamını kısıtlamasın

Astım hem dünyada hem de ülkemizde çocuklarda en sık rastlanılan hastalıktır. Çocuğunuza astım tanısı konuldu ise “Bu nasıl başımıza geldi, şimdi ne olacak” diye endişelenmek yerine onun yaşamını kolaylaştıracak önlemler almaya başlamalısınız.

sagligimiz-icin-cok-onemli-yatirimlar

Sağlığımız için çok önemli yatırımlar

İl Genel Meclisi’nde dün İl Sağlık Müdürlüğü’nün bütçesi görüşüldü.

gebze-boyle-etkinlik-gormedi

Gebze böyle etkinlik görmedi!

Gebze, tarihinde böyle bir etkinlik görmedi. Kötülüklere karşı bir araya gelen 20 bin minik yürek, büyüklerine seslendi.

acil-servisi-zor-durumda-birakmayin

Acil servisi zor durumda bırakmayın

Kısa süre önce faaliyete geçen ve 24 istasyonuyla hizmet veren 112 Acil Komuta Merkezi'ne günde yaklaşık 6 bin çağrı gelirken, bunlardan yüzde 90'ının ise gereksiz arama ve asılsız ihbar olduğu belirtildi