Orhan Kılıç

Herşey, göçmenlerin sağlığı için

01 Şubat 2018 Perşembe 21:28
-hersey-gocmenlerin-sagligi-icin

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM-SGDD) ile yönetilen, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) aracılığıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen,  ‘Darıca Göçmen Sağlığı Merkezi (GSM) ve  Kadın Sağlığı Danışma Merkezi (KSDM)'ni ziyaret etti.

Darıca ilçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve diğer birim müdürleriyle birlikte merkezi ziyaret eden Kaymakam Karaman, merkezde görev yapan uzmanlardan bilgi aldı. Merkezde, geçici koruma altındaki Suriyeli vatandaşlara yönelik 1. Basamak sağlık hizmeti sunan GSM’ye ek olarak  UNFPA önderliğinde bir psikolog bir sosyal çalışmacı ve bir sağlık eğitmeni ile Kadın Sağlığı Hizmetleri sunulduğu belirtildi.

 

GÖÇMENLERİN İÇİNDE EN ÇOK KADIN VE ÇOCUK VAR

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman;  Kadınların ve çocukların göçmen nüfusunun büyük bir çoğunluğunu oluşturduğuna vurgu yaparak  ilçede açılacak bu merkezin büyük bir ihtiyacı gidereceğine inandığını belirtti.  Karaman, Darıca Kaymakamlığı  olarak her türlü konuda merkeze destek olmak ve ortaklı geliştirmek için komisyon kurduklarını, başta ilçe sağlık müdürlüğü ve halk eğitim müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm müdürlüklerin destekleriyle ve işbirliğiyle  ihtiyaçlara yönelik eğitimlerin gerçekleştirileceğini ve bu konunun  özellikle takipçisi olacağını ifade etti.Haber okunma sayısı: 1297

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER