Kocaeli Büyükşehir
DARICA GAZETESİ

Darıcalı vatandaşlar Sırbistan'da rehin kaldı

23 Mart 2020 Pazartesi 18:39
daricali-vatandaslar-sirbistanda-rehin-kaldi

Darıcalı Murat Koçak, iş için yanında götürdüğü 14 vatandaşla birlikte Sırbistan'ın Belgrad kentinde yaklaşık olarak 1 haftadan bu yana ülkeye dönmeyi bekliyor.

İş için gittikleri Sırbistan'dan Türkiye'ye dönüş için yaklaşık olarak 1 hafta önce uçak bileti alan Darıcalı Murat Koçak ve beraberindekiler, havalimanından geri gönderildiler.

Yetkililer tarafından Koronavirüs salgını nedeniyle uçakların kalmayacağının bildirilmesi üzerine çareyi Türkiye Büyükelçili'nde alan Murat Koçak ve diğer işçiler, yapılan görüşmelerden de olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade ederek, ortada kaldıklarını söyledi.

Darıcalı Murat Koçak, Türkiye'nin Belgrad'taki Büyükelçilik önünde görüntülü olarak yaptığı açıklamada, bir çok arkadaşıyla birlikte Türkiye'ye dönmek için beklediklerini belirterek, konsolosluk yetkililerin ise kendilerini sırayla ve tek tek alınacaklarını söylemelerine rağmen bir gelişmenin olmadığını kaydetti  

Haberin etiketleri:

Murat Koçak, Rehin, İşçi


Haber okunma sayısı: 499

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Belgrad

    Misafir Arkadaşlar merhaba,gazetelerde yansıdığı gibi dünyanın neredeyse tamamında görülen COVID-19 (koronavirüs) nedeniyle kapanan hava ve kara sınırlarından dolayı Sırbistan’dan çıkamadık.TC Dişişleri,TC Sırbistan Büyükelçiliği,bölgemizdeki milletvekili ve diğer arkadaşlarımızın girişimiyle sonuç almaya başladık.Bu anlamda bugün konsolosluk görevlisi arkadaşımızla yaptığımız telefon görüşmesine istinaden en geç 25 Mart tarihine kadar bir uçağın gelip bizi alacağı yönünde.Hepimizin durumu iyi,sürece dahil olup bize yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler ediyorum... 23 Mart 2020 21:44

DİĞER HABERLER