By KOKO KOKOREÇ

19 Mayıs için Darıca’dan Samsun’a pedal çeviriyor

15 Mayıs 2019 Çarşamba 19:09
19-mayis-icin-daricadan-samsuna-pedal-ceviriyor

Darıca Bahçeşehir Koleji tarafından hayata geçirilen proje ile Beden Eğitimi Öğretmeni Darıcalı Merve Marmara, İstanbul’dan, Samsun’a kadar yol üzerinde ki tüm Bahçeşehir Koleji kampüslerinden topladığı bayrakları Samsun’a götürerek burada sergilenecek.

Bahçeşehir Koleji, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümü nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Proje kapsamında Darıca Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Merve Marmara bisikleti ile İstanbul ve Samsun arasında ki tüm kolejlerin kampüslerine uğrayarak hem koleje ait bayrakları hem de Türk Bayrak’larını alarak Samsun Atakum Bahçeşehir Koleji kampüsüne götürerek burada sergilenecek. 

Merve Marmara yaptığı açıklamada 830 kilometre yol kat edeceklerini ifade ederek “Dün Darıca’dan İstanbul’a gidip oradan da yola çıkıp Samsun’a gidiyoruz. Yol üzerindeki kolejlere uğrayarak bayrağımızı teslim alıyoruz. Samsun’da ki Atakum Kampüsümüzde bayraklarımızı teslim edeceğiz. Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümünde bizde bir projeyle öğrencilerimize iyi bir örnek olmak amacıyla bu şekilde proje yaptık. Toplamda 830 kilometre yol yapacağız. Kocaeli, Darıca, Sakarya kampüsüne geldik. Bütün kolejlerimizin kampüslerinde coşku ile karşılanıyorum” dedi.

 Haber okunma sayısı: 305

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ