Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik

2 çocuk annesi, ameliyat edilmezse felç olacak

20 Ağustos 2019 Salı 17:40

Darıca'da Skolyoz (Omurga eğriliği ) hastası olan ve bu nedenle kalp rahatsızlığı da geçiren evli ve 2 çocuk annesi 32 yaşındaki Şükran Çarpar, tedavi edilmezse felç olacak.

Darıca Sırasöğütler Mahallesi 1662/2 adresinde 3 yıl önce evlendiği eşi Mehmet Çarpar (35) ile oturan Şükran Çarpar (32), 15 yaşında yakalandığı kifoz ve lordoz  hastalığının ilerlemesi nedeniyle  Skolyoz hastalığına yakalandığını ve 2 çocuğuna da bakamayacak durumda olduğunu ifade ederek eski sağlığına kavuşması için yetkililerden yardım istedi.

Bir çok hastane ve doktora başvurduklarını ancak hastalığına bir çözüm bulunamadığını da sözlerine ekleyen Şükran Çarpar, henüz bir yaşındaki çocuğunu ağır ilaçlar kullanması nedeniyle emziremediğini ifade ederek, ‘’ başvurduğumuz tüm doktorlar tetkiklerin ardından ameliyatı gerçekleştirmeyeceklerini söyleyerek başlarından sağıyorlardı. Hastalığımın gittikçe daha ilerleyeceğini ve ileride hiç bir iş yapamayacağımı söyleyen doktorlar, ameliyat olmazsam felç olabileceğimi söylediler. En son Şişli Etfal’de tedavi oldum beni arayacaklarını söylediler ama aramadılar. Bebeğimi emziremiyorum diğer çocuğum ve eşimle ilgilenemiyorum, ağrı kesiciler ve kremler olmazsa ayakta dahi duramıyorum, namazımı dahi kılamıyorum. Ben felç olursam çocuklarım ortada kalacak. Eşim benim hastalığım nedeniyle doğru dürüst bir işte çalışamıyor, iş bulduğu zaman ise akşamları gelir gelmez, çocuklarla ilgileniyor, yemeğimizi dahi o yapıyor ’’ şeklinde konuştu.

Gündelik işlerde yevmiyeci olarak çalışan Şükran Çarpar’ın eşi Mehmet Çarpar ise, gittikleri hastanelerde film ve tomografi çekimleri sonrası ağrı kesiciler, kremlerler, haplar vererek sürekli ilaç yazdıklarını daha sonra evlerine gönderildiklerini belirterek, ‘’ Evde torba torba ilaçlarla geziyoruz. Eşimle evlendiğimizden bu yana geçen 3 yılda bu savaşı vermekteyiz, gittiğimiz hiç bir hastaneden sonuç alamadık, inanıyorum ki ülkemizde bu ameliyatı yapacak doktorlar var, fakat biz bu doktorlara ulaşamıyoruz. Ne zaman bir doktora ulaşsak önümüze ya maddi, ya da asistanlarının ameliyatı yapamayacakları söylemleri ile karşılaşıyoruz. Sayın doktorlarımızdan, sayın Cumhurbaşkanımızdan, sayın Sağlık Bakanımızdan bize yardımcı olmasını, eşimi çocuklarımıza, çocuklarımızı da annesine bağışlasınlar istiyorum ’’ dedi.Haber okunma sayısı: 796

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER