Kocaeli Büyükşehir
DARICA GAZETESİ

Darıca Final Okulu’ndan Taş Mektep’e ziyaret

10 Aralık 2019 Salı 08:38
darica-final-okulundan-tas-mektepe-ziyaret

Darıca Final Eğitim Kurumu yönetici ve eğitimcileri Sinema Sanatçısı Merhum Tarık Akan’ın kurucusu olduğu Bakırköy’deki Taş Mektep’i ziyaret etti. Taş Mektep Okul Md.Dr.Ali Akdoğan’a yapılan ziyarette , eğitim-öģretim uygulamaları için bilgiler, uygulama òrnekleriyle birlikte deneyimli tecrübeler karşılıklı olarak paylaşıldı.

Ziyaretin oldukça yararlı geçtiğini ifade eden, Darıca Final Okulları çalışma grubu
Genel Md.Murat Kaya , Ortaokul Md. Murat Zengin, İlkokul Md. Ceyda Ramazanoğlu, Ana Sınıfı Òğrt.Zümre Bşk.Canan Abdullatif, Sınıf Öğrt.Zümre Bşk.Şafak Kaya, Yabancı Dil.Öğrt.Zümre Bşk.Melek Kaya, Türkçe Zümre Bşk. Tolga Gökçe, Mat.Zümre Bşk. Serkan Gönlüaçık kendi alanları ile ilgili yetkililerden bilgiler aldılar.Bölüm ziyaretleri ile uygulama örneklerini incelediler.
Sınıf ve atölye ortamlarını gözlemleyerek ; işleyiş ve süreç yönetimi hakkında değerlendirmelerde bulunan heyet, bu çalışmanın okul paydaşlarına yeni ufuklar ve bakış açıları zeminini sunduğunu belirterek, karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.
Eğitim-öğretim üzerine iyi örnekler ve uygulamaların ;"aile-çocuk-çevre kültürü ile" "kurum kültürü"eşgüdümlülüğü ve tamamlayıcı olmaları konusunun değerlendirildiği ziyarette asıl amacının, mutlu öğrenciler, İşini severek yapan paydaşlar, İyi planlama ,programlama ve takip, Kaliteli süreç yönetimi, Okul kültüründe bütüncül yaklaşım, Demokratik kurumsal kültür ve kimlik olduğuna yer verildi.

Taş Mektep Okulu'nun mutlulukla, başarı öyküsünü giderek artıran bir temel felsefesi olduğunun da altı çizilirken, Darıca Final Eğitim Kurumu Genel Koordinatörü Murat Kaya, bu çalışmanın kendilerine emekleriyle katkı sunan, tecrübelerini ,birikimlerini paylaşan başta ; Okul Md.Dr.Ali Akdoğan’a, İlkokul Yönetimi adına Gülşen Pekşen'e,
İlkokul Yònetim adına Melek Tuzluca'ya, Ortaokul Yònetimi adına Kenan Öztürk'e Mat.Zümre Bşk.Muhtar Demirtaş'a, Türkçe Zümre Bşk.Aylin Durmaz'a Sınıf Öğrt.Zümre Bşk Ruşen Faydalı'ya, Ana Sınıfı Òğrt.Zümre Bşk.Hanife Yiğit’e, Yabancı Diller Zümre Bşk.Sena Bataklar’a, Gönül dolusu teşekkür etti.


Ziyarette, Darıca final Okulları Görsel Sanatlar Òğretmeni  Gülanşa Söğüt'ün kara kalem olarak çizdiği Taş Mektep'in kurucusu sinema sanatçısı Tarık Akan’ın resmi ile teşekkür plaketi  Dr.Ali Akdoğan’a takdim edilirken, Taş Mektep Okul Müdürü Dr.Ali Akdoğan’ da, Merhum Tarık Akan ile ilgili kitaplarla birlikte Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın 2020 yılı ajandasını konuklarına hediye etti.

Ziyaretle ilgili düzenlenecek raporların ilgililerle paylaşılacağını aktaran Darıca Finak Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Murat Kaya, yaptığı açıklamada, ‘’ Teşekkürler TARIK AKAN ...Bòyle bir eserle; ülkemizin ve ulusumuzun aydınlık geleceğine eğitim sahasında da omuz verdiğin, emek harcadığın için. Teşekkürler Ali Akdoğan kardeşim. İlgine, sevgine, içtenliğine,konukseverliğine teşekkürler.
Teşekkürler TAŞ MEKTEP'in tüm paydaşlarına.’’ dedi

Haber okunma sayısı: 382

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ