By KOKO KOKOREÇ

AGD’nin Siyer-i Nebi yarışmasına büyük ilgi

22 Nisan 2019 Pazartesi 13:25
agdnin-siyer-i-nebi-yarismasina-buyuk-ilgi

AGD Darıca Şubesi’nin koordinesinde Darıcalı ortaokul öğrencileri, Cumartesi günü Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’nde Siyer-i Nebi sınavında yarıştı. Öğrencilerin yarışmaya ilgisi yoğun olurken, AGD Darıca Şubesi de katılımcı öğrencilerle yakından ilgilendi.

Anadolu Gençlik Derneği, ortaokullar arası Siyer-i Nebi yarışması düzenledi. AGD tarafından ‘’Efendimizin İzinde, Peygamber sevdalısı bir gençlik yetiştirmek düsturu’’ ile ilk dönem liseliler için Türkiye genelinde Siyer-i Nebi yarışması düzenlenmiş, yarışma için Darıca’dan 520 genç başvuru yapmış ve 15 Aralık 2018 tarihinde sınavı gerçekleştirerek sonrasında başarılı olan öğrencilere hediyeleri takdim edilmişti. 

 

YOĞUN İLGİ VARDI

Bu kez ortaokul öğrencileri Siyer-i Nebi yarışmasında bilgilerini konuşturdu. AGD Darıca Şubesi’nin koordinesinde Darıcalı ortaokul öğrencileri, Cumartesi günü Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’nde Siyer-i Nebi sınavında yarıştı. Öğrencilerin yarışmaya ilgisi yoğun olurken, AGD Darıca Şubesi de katılımcı öğrencilerle yakından ilgilendi. Yarışma sonunda verilecek ödüller ise şu şekilde belrilendi.İLÇE ÖDÜLLERİ: 1.ye 750 TL, 2.ye 500 TL, 3.ye 250 TL

İL ÖDÜLLERİ : 1.ye 1500 TL, 2.ye 1000 TL , 3’ye 500 TL

ÜLKE ÖDÜLLERİ: 1.ye 5000 TL, 2.ye 4000 TL, 3.ye 3000 TL.

 Haber okunma sayısı: 354

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ