Kocaeli Büyükşehir destek
BY Yıldıray

Destebaşı AŞ iflas etti!

02 Eylül 2019 Pazartesi 21:29
destebasi-as-iflas-etti

Ekonomik kriz derinleşirken, yarım asırlık beton şirketi olan Destebaşı AŞ için 500 milyon liraya yakın borçla iflas kararı verildi.

İnşaat sektöründeki varlığı yarım asrı bulan Destebaşı AŞ için iflas kararı verilmesi dikkatleri çekti. En büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan Destebaşı’nın 500 milyon liraya yakın borcu bulunurdu. Çok sayıda beton santrali bulunan Destebaşı, Çamlıca TV Radyo Kulesi’nin de tedarikçisi konumundaydı.

Temeli 1970’li yılların sonunda atılan Destebaşı Grup İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, geçen yıl düştüğü mali sıkıntılar sonrası yaşadığı zorlu süreci aşamayınca konkordato talep etti. Mahkeme, şirkete toplamda beş aylık geçici mühlet vererek şirketi bu süreçte hacizlere karşı korumaya aldı. Ancak bu beş aylık süreçte şirketin mali durumunda düzelme olmadı.

ŞİRKET HAKKINDA İFLAS KARARI!

Geçen hafta perşembe günü görülen duruşmada şirket hakkında iflas kararı verildi. Bu kararla şirketin dosyası tasfiye müdürlüğüne gönderilirken şirket avukatlarının bu karara itiraz hakkı da bulunuyor.Bir aile şirketi konumundaki Destebaşı, Türkiye’nin önde gelen dökme beton üreticilerinden biriydi. İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan Destebaşı, Çamlıca TV-Radyo kulesi, Çolakoğlu Metalurji ve Gebze Center’in da aralarında olduğu birçok projeye beton temin etmişti.

700 kadar personeli bulunan şirketin Gebze, Sancaktepe, Kurtköy, Orhanlı, Göztepe, İzmit, Çayırova ve Kadıköy’de hazır beton tesisleri, Ömerli ve Gebze’de ise taş ocağı tesisleri bulunuyor. İflasına karar verilen şirketin toplam borcu ise 500 milyon liraya yakın.

Kaynak: DİKEN

Haberin etiketleri:

Destebaşı


Haber okunma sayısı: 472

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER