Genç Mühendis adayları Kastamonu Entegre'ye gitti

10 Ağustos 2017 Perşembe 12:43
genc-muhendis-adaylari-kastamonu-entegreye-gitti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilişim Vadisi, Konya Ticaret Odası, KTO Karatay Üniversitesi, ve Geleceğin Biliminin destekleriyle İnovatif Gençlik Derneği tarafından geliştirilen Gençlik Kervanı Projesi kapsamında öğrenciler, Kastamonu Entegre Gebze Fabrikası'na bir gezi düzenlediler.


Geziye ülkemizin 30 farklı üniversitesinde eğitim gören 10 farklı mühendislik alanından 26 bayan ve 36 erkek toplamda 62 mühendis adayı katıldı.
Mühendisler Otobüsü ülkemizde yerli ve milli kaynakları kullanarak hizmet veren farklı firmalara teknik geziler düzenleniyor. Orman ürünleri alanında ise Kocaeli bölgesinde Kastamonu Entegre Ağaç San.ve Tic.A.Ş. Gebze Fabrikasına gezi düzenlendi.
Gençlik Kervanı Projesi yetkilileri burada yaptıkları açıklamada ''Mühendisler Otobüsündeki genç mühendis adaylarının amacı ülkemizin dinamiklerini tanımak ve Sanayi ile Üniversiteyi bir araya getiren önemli bir mihenk taşı olmaya çalışmaktır. Projeye destek olan katılımcılar proje sonunda ,mühendislik öğrencileri ile birlikte ülkemize katma değer sağlayacak, firmaların sorunlarına çözüm önerileri getirecek projeler geliştireceklerdir'' denildi. Proje kapsamında mühendislik öğrencilerine MEP İşletmesi gezdirilirken, birlikte yenilen öğle yemeğinden sonra gezi sonlandırıldı. Gençlik Kervanı Projesi yetkilleri bu projeden fabrikanın kapılarını kendilerine açan Kastamonu Entegre Gebze Fabrikası yetkililerine teşekkür ettiler.

 Haber okunma sayısı: 634

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER