Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Darıca’da gergin meclis!

03 Ocak 2019 Perşembe 16:22
daricada-gergin-meclis-

Darıca Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında Denetim Komisyonu üyeliği seçiminde CHP grubunun komisyonun 5 kişiden oluşması yönündeki önergesi AK Parti grubu tarafından red edildi. AK Parti Grubu komisyonun 3 kişiden oluşması yönündeki önergenin kabul edilmesiyle CHP’li meclis üyeleri salonu terk etti. Önergelerin oylanmasında Başkan Şükrü Karabacak CHP Grubuna oy verdi.

Darıca Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında toplandı. Toplantı öncesi değerlendirme konuşması yapan Başkan Karabacak, 2004 yılında yüzde 34 oy ile geldikleri görevde 2014 yılında yüzde 50 oy aldıklarını Mart ayında yapılacak yerel seçimler de halkın vereceği karar doğrultusunda yol alacaklarını söyledi. Daha sonra yapılan çalışmaların yer aldığı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Başkan Karabacak sinevizyon gösteriminin ardından yaptığı konuşmada belediyecilik anlamında her anlamda var olduklarını gösterdiklerini ifade ederek;’’ eksiklikler var mı? Vardır olacaktır da. Talepler bitmeyecektir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. ‘’ dedi.

CHP Grubu adına söz alan İbrahim Karslı’da; ‘’ Görev yaptığımız süre içinde anlaşamadığımız  konular olmuştur. Kaynakların israfı konusundaki ısrarımız bizleri haklı çıkarmıştır. Hizmet anlamındaki çalışmalara destek olduk bazı konularda mahkemeye gittik ve kazandık bu da haklı olduğumuzun bir göstergesidir. Sinevizyonda gösterilen bitti denilen çalışmaların bazıları devam ediyor. Kurumlar kalıcıdır kişiler geçicidir.’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. 6 gündem maddesi kabul edilirken Denetim Komisyonu Üyelerinin seçiminde tartışma yaşandı. CHP Grup Sözcüsü İbrahim Karslı komisyonun 5 kişiden oluşması ve bir üyenin CHP’li olması yönünde önerge verdiklerini hatırlattı. Başkan Karabacak’ta CHP’nin önergesini desteklediğini söyledi. 

AK Parti Grubu ise komisyon üyelerinin 3 kişiden oluşması yönünde önerge verdiklerini ifade etti. Bunun ardından yapılan oylamada Başkan Karabacak CHP önergesine oy vermesine karşılık AK Partili meclis üyeleri komisyonun 3 kişiden oluşması yönünde oy verdiler.Madde AK Partili üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi. Bunun üzerine CHP’li meclis üyeleri ve meclis toplantısını takip eden partililer kararı protesto ederek meclis toplatısından ayrıldılar.

Yapılan seçimde Denetim Komisyonu Üyeliğine AK Parti Grubundan Habip Uluoğlu, Recep Aydın ve Nurgül Kahveci seçildiler.

 

Haberin etiketleri:

Darıca’da gergin meclis!


Haber okunma sayısı: 537

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ