darıca belediyesi
darıca gazetesi

Taraftarlar Derneği’nden iftar

16 Haziran 2017 Cuma 23:18
-taraftarlar-derneginden-iftar

Darıca G.B. Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Zengin ve yönetimi, sarı yeşilli camiayı iftar yemeğinde ağırladı. Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Zengin ve yönetiminin, konuklarını kapıda karşılayarak tek tek yakından ilgilenmeleri dikkatlerden kaçmadı. Darıca Belediyesi Teras Cafe Restauranta Darıca G.B. Taraftarlar Derneği yönetimi tarafından verilen iftar yemeğine Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk ve yönetimi ile Gebze Spor, Sakarya Spor Giresun Spor’un tribün liderleri katıldı.

ÖZTÜRK; ÇEKİRDEK ÇİTLEYENLERE DEĞİL ,

 BURADAKİ GERÇEK TARAFTARA TEŞEKKÜR EDERİZ

Darıca belediye Başkanı ve Darıca G.B. Onursal Başkanı Şükrü Karabacak’ın başka bir iftara katılması nedeniyle sonradan iştirak ettiği programda konuşan Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk, öncelikli olarak yemeği düzenleyen cefakar taraftara teşekkür ettiğini söyleyerek, ‘’ Biz yöneticiler olarak Darıca G.B’nin çekİrdek çitleyen değil, yaz, kış, yağmur, çamur demeden takıma destek veren, buradaki gerçek taraftara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öncelikli olarak şunu belirtmek isterim, herkesin kafasında ‘ transferler ne zaman başlayacak?’ sorusu var. Arkadaşlar, bu takımda oynayan her bir furbolcu da kaliteli oyunculardır. Geçen sezon bir takım yanlışlıklar ve şansızlıklar nedeniyle şampiyon olamadık. Bizim kemik kadromuz olan futbolcularımızın yirmi dördü de inanın yaptığımız toplantıların ardından ısrarla gitmek istemediklerini söylediler. Takımdaki bu futbolcularımızın tamamı bir birinden kaliteli topçular. Yönetim olarak aldığımız kararların ardından on sekiz kişilik kadroyu koruyarak sadece 2-3 topçu alarak  transfer dosyasını kapatacağız. Bu 2-3 kişi de zaten yedek futbolcular olacak. Kimse merak etmesin, kampa kadar bu işi bitirteceğiz’’ dedi.

 BAŞKAN ŞÜKRÜ KARABACAK’A SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZ SUNUYORUZ

Konuşması sık sık, ‘’ Büyük başkan ‘’ sloganları ile kesilen Mustafa Öztürk, geçtiğimiz sezon bazı şansızlıklar sonucu bir kaç maçı kaybettiklerini ve bu nedenle de şampiyonluğu kaçırdıklarını söyleyerek, ‘’ biz, bu sene geçtiğimiz sezon yaptığımız o şansızlıkların bacağını kıracağız. Bu kulüp, 3. ligdeki nadir ve ender kulüplerinden birisidir. Futbolcusuna ve dışarıya borcu olmayan 2-3 takımdan birisiyiz. Üstelik her sezon şampiyonluğu kovalayan ve her zaman iddiası olan bir kulübüz. Bazı çekemeyenler sağda solda konuşup dedikodu yapıyorlarmış, bizim bunlarla işimiz yok, her defasında söylüyorum ve yine söylüyorum; Bu kulübü yönetecek biri varsa buyursun gelsin, tek kuruş dahi borcumuz yok, hemen verelim. Sanıyorlar ki, bize TFF’den çuvalla para geliyor, yok öyle bir şey, bize sadece 2 milyon TL.  civarında para geliyor. Geriye kalan büyük bir kısmı ise şurada görmüş olduğunuz ve hiç bir menfaati dahi olmayan yönetici arkadaşlar ödüyor’’ şeklinde konuştu.

Başkan Mustafa Öztürk, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın 13 yıldan bu yana Darıca G.B’ye gönül verdiğini ve bu zaman zarfında desteklerini hiç bir şekilde esirgemediğini belirterek, ‘’ Burada siyasete yer yok, taraftarından tutun da, yönetimde dahi her partiden arkadaşlarımız var. Ancak hiç bir zaman bu kulübün kapısından içeriye siyaset girmedi ve girmeyecek. 13 yıldan bu yana darıca belediye Başkanlığını yürüten sayın başkanımız Şükrü Karabacak’da bu düşüncelerle göreve geldiği günden bu yana bu takıma sonsuz destek vermiş ve bu takıma gönül veren herkesi bağrına basmıştır. Bu nedenle kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

KARABACAK; DARICALI OLMAK BİR AYRICALIKTIR

Mustafa Öztürk’ün konuşmasının bitmesiyle birlikte salona giren Belediye Başkanı ve Darıca G.B. Onursal Başkanı Şükrü Karabacak ise, yaptığı konuşmasında Darıcalı olmanın bir ayrıcalık olduğuna değinerek, ekmek parası için ilçeye gelen insanların büyük bir birliktelik içinde olduğunu ifade ederek, ‘’ Bize zaman zaman soruyorlar, ‘ Neden Darıca G.B.’ye bu kadar destek veriyor sunuz?’ diye… Arkadaşlar, biz inandığımız yoldayız. Darıca gibi, Darıca G.B’de bir markadır. Deniziyle, sahiliyle, hayvanat bahçesiyle, yaşantısıyla ve tüm güzellikleriyle nasıl ki ilçemiz bir markaysa, Darıca G.B.’de bir markadır.  Gönlümüz isterdi ki, bir üst lige, sonra da daha bir üst lige çıkalım, ama futbolun nankörlüğü mü dersiniz, şansızlık mı derseniz, geçtiğimiz sezon bu dileğimiz olmadı. Geçtiğimiz sezon farklı farklı  problemlerin yanı sıra  belki de biraz bizim beceriksizliğimiz nedeniyle bir üst lige çıkamadık. Ancak biz bu işe gönül verdik, Darıca’yı kimse sahipsiz sanmasın, dizlerimiz çökene kadar bu yükün altına gireceğiz. Birlik ve beraberlikle İnşallah bu sene Allah nasip eder se iddialıyız. Hedefimiz ve iddiamız devam ediyor’’ dedi.

 

BİRLİKTELİK İÇİNDE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Taraftarların, yönetimin, Darıcalılar’ın her zaman yanlarında olduklarını ve yağmur, çamur demeden koyun koyuna birliktelik içerisinde olduğunu ve mücadeleye devam ettiklerini ifade eden Karabacak, ‘’ Yolumuza devam edeceğiz, biz Darıca’ya, yaşadığımız kenti ve onun değerlerini seviyoruz.  Şehrimizi tüm spor dallarında en güzel şekilde temsil edip, mutlu sona ulaşacağız ‘’ dedi

Başkan Şükrü Karabacak, desteklerini esirgemeyen yöneticilere, taraftara, basına teşekkür ederken, iftar proramına gelerek kendilerini onurlandıran Gebze Spor, Sakarya Spor Giresun Spor’un tribün liderlerine de teşekkür etmeyi ihmal etmediHaber okunma sayısı: 860

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ