Bölge, Sürücü Kursu, Alemdar, Nur Marin, Dörtler Cam, Kerimiz

Meclisten önemli karar

04 Eylül 2019 Çarşamba 19:40
meclisten-onemli-karar

Darıca Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu yapıldı. Meclis salonunda Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık başkanlığında gerçekleştirilen, toplantıda balıkçı Barınağı sorununun 3 ay içerisinde çözüleceği kararı alındı

Gündem maddelerine geçmeden bir konuşma yapan Başkan Muzaffer Bıyık dün Cumhuriyet Meydında yapılan törenle belediye bütçesinden alınan yeni 11 temizlik araçlarının belediyeye ekonomik anlamda büyük tasarruf sağlayacağını Cuma günde yeni gelecek araçlarla bu sayının 18 olacağını burada elde edilecek ekonomik tasarruf ile çöp konteynerlerinin yer altına alınması projesini hayata geçireceklerini söyledi.

 

BALIKÇI BARINAĞI 3 AY İÇİNDE ÇÖZÜLECEK

Dudayev Parkındaki balıkçı barınağı hakkındada bilgilendirmede bulunan Başkan Muzaffer Bıyık, yıllardır büyük sorun haline gelen, teknelerin başı boş bir halde duran barınak için Ankara’da bakanlıkta yaptıkları görüşmelerle 3 ay içinde çözüleceğini daha sonra güvenlik, elektrik ve su sorunlarını hallettikten sonra tam anlamıyla hizmet vereceğini bunun yanısıra eski plajdada temizliklerin yapıldığını söyledi.Başkan Muzaffer Bıyık’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek bir bölümü oy birliği ile kabul edildi bir bölümü de komisyonlara havale edildi.

İmar Plan Tadilat maddeleri görüşmesinde Yeni Mahallesi’nde 2654 ada 4 no’lu parsel için hazırlanan imar plan değişikliğine CHP Grubu şerh koydu. CHP’li Aydın Işık şerh hakkında yaptığı konuşmada bölgenin yapı yasaklı alanda yer aldığını, heyelan bölgesi olduğunu ve ciddi yer eğimlerinin bulunduğunu belirterek olası bir afette yıkımlara neden olacağını bu nedenle bu imar plan değişikliğine muhalefet şerhi koyduklarını söyledi. 

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Ekim 2019 tarihinde yapılacak.
 Haber okunma sayısı: 569

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Tozlu sokakalar

    Misafir Yol yapımį yok mu? Kazımkarabekir atmaca solak,aktop sokak...balkona çįkamıyoruz.Artık yollara eski halıları sermeyi düşünüyoruz. 04 Eylül 2019 22:47

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ