İlim Koleji yeni

İnsanlık ölmedi!

10 Temmuz 2018 Salı 16:56
insanlik-olmedi-

Gebze Rota Gezi Kulübü’nün gezginleri keşif için gittiği İznik Tacir Köyü kanyonunda örnek bir davranışa imza atarak insanlığın ölmediğini gösterdi.

İnsanın yürümekte zorlandığı dağlık ve yamaç olan zorlu parkurda uzun süre mahsur kalan keçi ve yavrusuna su ve yiyecek veren Ali Kavaklı, Uğur Temiz ve Ali Kemal Kol anne keçi ve yavrusunu büyük bir insanlık örneği gösterip kurtararak, sahibine verilmek üzere köy halkına teslim edildi.

3 KM SIRTINDA TAŞIDI

Aslen Artvin’li olan Gebze’li iş adamı Ali Kavaklı’nın keçiyi kurtarmak için ortaya koyduğu mücadele tek kelimeyle muhteşemdi.

Yaklaşık 40 kilo olan Keçiyi omuzuna atıp 3 km sırtında taşıyan Ali Kavaklı keçiyi dinlenmek üzere bırakınca inatçı karakteriyle bilinen keçi yeniden ormanlık alana kaçtı. Bu kez devreye Karadeniz inadı girdi.  Ali Kavaklı büyük uğraşlar sonunda keçiyi yeniden yakalayarak yavrusunun yanına getirdi. Günümüzde az rastlanan özverisi ve hırsıyla taktir toplayan Ali Kavaklı: ‘Hayvanlarda bir can taşıyor, yavrusuyla birlikte yaşama mücadelesi verirken seyirci kalmaya yüreğim el vermedi. Hayvanlara merhamet etmeyene yüce Allah rahmet etmez’ dedi.

Haberin etiketleri:

İnsanlık ölmedi!


Haber okunma sayısı: 378

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER