Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Darıcalı miniklerden alkışlanacak hareket

04 Nisan 2018 Çarşamba 10:39
daricali-miniklerden-alkislanacak-hareket

Kazım Karabekir Bilgievi öğrencileri, Siirt’teki Eyyubi İlköğretim Okulu’na giyecek ve kırtasiye yardımında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak ilköğretim öğrencilerine eğitim veren Bilgievleri, çocuklar üzerindeki olumlu katkısını bir kez daha ortaya koydu. Çocuklar, Bilgievlerinde aldıkları değerler eğitimi ile bizi biz yapan, kardeşlik ve paylaşmak gibi anlamlı duygularını güçlendirdi.

DARICA’DAN SİİRT’E UZANAN MİNİK ELLER

Kazım Karabekir Bilgievi öğrencileri bu çerçevede son derece anlamlı bir organizasyona imza attı. Tüm Bilgievlerinde olduğu gibi bu Bilgievi’nde de Değerler Eğitimi alan öğrenciler,  aldıkları eğitimin adeta hakkını verdi. Biraraya gelen ve kısa sürede organize olan öğrenciler, Siirt’teki Eyyubi İlkokulu’na kırtasiye ve giyecek yardımında bulundu.

 SEVDİĞİ BİR EŞYADAN VAZGEÇMENİN ANLAMIÖğrenciler, kırtasiye malzemeleri ile en sevdikleri bir giyeceklerini eğitim gördükleri Kazım Karabekir Bilgievi’ne getirdi. Toplanan yardım malzemelerini elleriyle kutulayan öğrenciler, Siirt’teki kardeşlerine sevgi notları yazmayı da ihmal etmedi. Öğrencilerin sevdikleri bir eşyalarından vazgeçerek, hiç tanımadıkları kardeşlerine göndermesi ise başta eğitimcileri olmak üzere aileleri tarafından takdirle karşılandı.

 BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Öte yandan Bilgievi’nin duyarlı öğrencileri bu vesile ile Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na mesaj gönderdi. Öğrenciler kendileri için Bilgievleri açan ve Değerler Eğitimi almalarını sağlayan Başkan amcalarına teşekkür etti.

 DEĞERLER EĞİTİMİNİN DEĞERİ

Bilgievleri, ilköğretim okulu öğrencilerinin derslerine yardımcı olmanın yanı sıra; zihinsel, bedensel ve manevi gelişimlerine destek amacıyla hizmet veriyor. Bu kapsamda çocuklara paylaşmak, kardeşlik, yardımseverlik gibi konularının işlendiği Değerler Eğitimi  anlatılıyor. Verilen eğitimin önemi ise çocukların biraraya gelerek ortaya koydukları anlamlı organizasyonlarla daha da anlam kazanıyor.

 Haber okunma sayısı: 569

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ