Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Akademi ve Sanayi Temel Bilimler Festivali'nde buluştu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ); bilimsel çalışmalar hakkında üniversite ve ilgili sektörlerde farkındalık oluşturmak ayrıca yeni iş birlikleri için ortam hazırlamak amacıyla düzenlenen ‘Temel Bilimler Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Akademi ve Sanayi Temel Bilimler Festivali'nde buluştu
23 Mayıs 2024 - 14:46
Festival kapsamında, Fakültede yürütülen akademik çalışmalar poster sunumları ile paylaşılırken, sektör temsilcileri ise bir yandan davetli konuşmacı olarak bilgi ve deneyimlerini aktarırken bir yandan da açtıkları stantlar ile çalışmalarını ve projelerini sergilediler.
Temel Bilimler Fakültesi ailesinin tüm paydaşlarının katılımıyla hazırlanan etkinliğe; GTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Elif Damla Arısan, Prof. Dr. Mahmut Durmuş, Temel Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altundaş başta olmak üzere Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ile öğrencileri ve sektörün önde gelen temsilcileri katılım gösterdiler.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz anısına Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Ramazan Altundaş gerçekleştirdi.
Altundaş konuşmasında etkinliğin 2022'de ilki yapılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen bir festival olduğunu, akademisyenlerin ve sektörün ileri gelen firmalarının bir araya gelerek tanışmalarının sağlandığını, etkinlikte firma tanıtımları ve insan kaynakları sunumlarının yapılacağını, sınırlı sayıda davet edilen firmalarla insan kaynakları ile Ar-Ge, satın alma ve iş geliştirme uzmanlarının da etkinliğe katkı sunacağını belirtti.
Bilimin gelişmesi ve Türkiye'nin kalkınması için üniversitelerin ve sektörün iş birliği yapması gerektiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Damla Arısan da, Temel Bilimler Festivali’nin bu iş birliğinin önemli bir örneği olduğunu vurguladı. Bilim ve teknolojinin gelişmesi için temel bilimlerin önemine de değinen Prof. Dr. Arısan, festivalin, bilimin gelişmesi ve sektörle iş birliğinin artması için önemli bir platform olduğunu sözlerine ekledi. Dış paydaşların üniversiteyle iş birliğinin önemine de değinerek festivalin her yıl daha da coşkulu bir şekilde kutlanacağına inandığını ifade etti.
Üniversite ve ilgili sektörler arasında farkındalık oluşturmayı, yeni iş birlikleri için ortam hazırlamayı ve çok disiplinli araştırma için bir karşılaşma zemini oluşturmayı amaçlayan etkinliğin düzenleme kurulu; Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Prof. Dr. Ramazan Altundaş, Prof. Dr. Oğul Esen, Prof. Dr. Fevzi Necati Ecevit, Prof. Dr. Serap Beşli, Prof. Dr. Yelda Özden Çiftçi, Doç. Dr. Serkan Büyükköse ve Şermin Keleşoğlu'ndan oluşuyor.
 
Festivalde yer alan sektör paydaşları ve sponsorlar:
ABDİ İBRAHİM İlaç San. ve Tic. A.Ş.
BİLİM Endüstriyel Kimyasallar San. ve Tic. Ltd. Şti,
DEVA Holding A.Ş.
Boğa Medikal A.Ş.
EXİM Medikal Yaşam Bilimleri İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
INFO Endüstri ve Teknik Cihazlar
KROSGEN Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. 
MG International Fragrance Company
HEKTAŞ Ticaret Türk A.Ş.
PARKİM Parfüm Plastik ve Kimya San. Ltd. Şti.
POLİFARMA İlaç San. ve Tic. A.Ş.
KOÇAK Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
TÜM EKİP İlaç A.Ş.
WORLD MEDICINE İlaç San. ve Tic. A. Ş.
T.S.Y TEKNOLOJİK SERAMİK YATIRIMLARI San. ve Tic. Ltd. Şti.
ATABAY Kimya San. ve Tic. A.Ş.
GEBKİM
KİMYAGERLER DERNEĞİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum