Elite Hotels’den yeni yatırımlar

04 Şubat 2016 Perşembe 10:21
elite-hotelsden-yeni-yatirimlar

Elite Hotels Genel Koordinatörü Dilaver Doğru, otel yatırımcılarının endişeli olduğunu belirtti. Önlerini görmeleri durumunda hemen yeni projelere başlayacaklarını kaydeden Doğru, Bodrum’da bir resort tesisleri bulunduğunu, daha büyük bir tesis için ise arayış içinde olduklarını ifade etti.

EMITT Fuarı’nda sorularımızı yanıtlayan Elite Hotels Genel Koordinatörü Dilaver Doğru, bu yıl fuara çok daha yoğun katılım olduğunu ancak bunun ‘havanda su dövmek’ olup olmadığını ilerleyen günlerde görebileceklerini söyledi. 

 

‘’FİYATLAR HER 

GEÇEN GÜN DÜŞÜYOR’’Türkiye’nin turizmde yavaş yavaş mevcudu da kaybetmeye başladığını kaydeden Doğru, Türkiye’de çok güzel tesisler olmasına karşın fiyatların her geçen gün düştüğüne dikkat çekti. Tesis sayısının her geçen gün arttığını söyleyen Dilaver Doğru, ‘’Müşteri potansiyelinin düşmesi bu tesisleri zor günlerin beklediğini gösyeriyor. Özellikle kongre turizminde iddialı durumdayız ama daha iyi olmamız lazım. Klasik turizmin dışına çıkmamız ve turizmi çeşitlendirmemiz gerekiyor.’’ şeklinde konuştu.

 

‘’DARICA’DAKİ OTELİMİZ 

ÇOK GÜZEL’’

Elite Hotels olarak 4 otel ve bir rezidansla faaliyet yürüttüklerini ve büyüme hedefi içinde olduklarını ifade eden Dilaver Doğru, ‘’6 ay önce Darıca’da 200 odası ve 20 salonu bulunan bir tesis açtık. Tüm odaları deniz manzaralı, keyifli bir otel oldu. Hem İstanbul’un çok yakınında, hem de dışında. Cazip bir toplantı ve seminer oteli.’’ diyerek yeni tesisle ilgili bilgiler paylaştı. Hedeflerinin kısa vadede iki otel daha açmak olduğunu belirten Doğru, yeni oteller için de yine İstanbul’u düşündüklerini ifade etti. 

 

‘’YENİ PROJELERE HEMEN BAŞLAYACAĞIZ AMA...’’

‘’İstanbul’da kapasitesi yeterli seviyeye ulaşmadı mı?’’ şeklindeki sorumuza ise Doğru, ‘’Yeni tesislerimiz de yine toplantı kongre odaklı olacak. Öte yandan Bodrum’da bir tane resort tesisimiz var. Belki Bodrum’da daha büyük bir ikinci resort tesis açabiliriz. Ama elbette terör ve siyasi alanlardaki gelişmeler de yatırımcıları endişelendiriyor, kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. Önümüzü ve geleceğimizi biraz daha görebilsek, hiç düşünmeden projelere başlayacağız ama şu anda biraz daha temkinli hareket ediyoruz.’’ cevabını verdi.

 Haber okunma sayısı: 2054

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER