Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kocaeli Büyükşehir'de yeni Genel Sekreter Hayri Baraçlı oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Balamir Gündoğdu’dan boşalan genel sekreterlik görevine Hayri Baraçlı atandı.

Kocaeli Büyükşehir'de yeni Genel Sekreter Hayri Baraçlı oldu
11 Haziran 2024 - 15:13 - Güncelleme: 12 Haziran 2024 - 17:31
Kocaeli Büyükşehir'de Balamir Gündoğdu'nun İçişleri Bakanlığı'na müşavir olarak atanması sonrası, Büyükşehirde Genel Sekreterin kim olacağı merak ediliyordu. Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı oldu.

BÜYÜKAKIN BAŞARILAR DİLEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, sosyal medya hesabından yeni Genel Sekreter Baraçlı'ya başarılar dilerken şu ifadeleri kullandı: " Kamu yönetimi ve yerel yönetimler alanındaki tecrübesiyle şehrimize önemli katkılar sağlayacağına inandığım, Yeni Genel Sekreterimiz Dr. Hayri Baraçlı’ya başarılar diliyor, şehrimize ve belediyemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."


HAYRİ BARAÇLI KİMDİR?
1966 İstanbul doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına başladı. Kalite Yönetimi, Finansman, Yatırım Planlaması ve Mühendislik Ekonomisi, Bilişim Sistemleri derslerini Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulunda verdi. 1999 yılından sonra aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesinde Rektör Danışmanı, Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Kamu ve özel sektörde; makine imalat, madeni eşya, plastik enjeksiyon, ayakkabı, tekstil, perakende ticaret ve gıda sanayi alanlarında çalışmaları oldu.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Danışmanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Kamu ve özel sektörde Stratejik Yönetim ve Planlama, İşletme Yönetimi, Yeniden Yapılandırma, Reorganizasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Yatırımların Fizibilitesi ve Etütleri, Yalın Yönetim, Verimlilik Yönetimi gibi konularda çalışmalar yaptı.
Yerel Yönetimlerde; Akıllı Şehircilik Uygulamaları, Dayanıklı Şehirler, Ulaşım Yönetimi ve Raylı Sistemler, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji konularında da çalışmalar yürüttü.

Temmuz 2009’da İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğüne getirildi.

Mayıs 2014’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri oldu. Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi olarak atandı. Haziran 2019’da tüm genel sekreter yardımcıları ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa etti. Mayıs 2022’de Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevine getirildi. Evli ve 3 çocuk babası.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum