Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'ndan bir sevindirici haber daha

Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, tehlike altındaki türleri korumak ve nesillerinin devamını sağlamak amacı ile çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Parkta koruma altında olan ve dünyanın en büyük kemirgenleri olan Kapibara ailesine iki sevimli yavru katıldı.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'ndan bir sevindirici haber daha
28 Kasım 2023 - 11:09
Koruma altında olan 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile zengin botanik atmosferi içinde ziyaretçilerini ağırlayan Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’ndan sevindirici bir haber daha geldi.

Dünyanın en büyük kemirgenleri olarak bilinen ve uzun zamandır parkta koruma altında bulunan Kapibara ailesine iki sevimli yavru katıldı. Biri dişi biri erkek olan yavrular, sağlıklı ve hareketli bir şekilde ilk günlerini geçirirken ziyaretçilerin de ilgi odağı oldu. Annelerin şefkatli bakımı sayesinde hızla maceracı doğalarına ayak uyduran sevimli yavrular, gelişim süreçlerini olağan seyrinde sürdürüyor.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum