Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıca Farabi'de Hasta Hakları Günü unutulmadı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta- hasta yakını ve personellere yönelik olan özel günleri hatırlatmaya devam ediyor. Hastanenin hasta hakları birimi tarafından 26 Ekim Hasta Hakları Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamanda, hastaneye tedavi amaçlı gelen hastalara bilgilendirici broşürler dağıtıldı Düzenlenen etkinlikte hastalara hakları ve sorumlulukları anlatıldı.  

Darıca Farabi'de Hasta Hakları Günü unutulmadı
31 Ekim 2023 - 10:25
Hastane Başhekim Yardımcısı Uz.Dr.Kübra Kıvrıkoğlu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Leyla Büyük, Yardımcısı Enver Güler ve hasta hakları birimi tarafından yataklı servisleri de gezerek hastaların dilek ve önerilerini dinlediler.  
Hastane Yönetimi tarafında yapılan açıklamada; “ Hastanemize başvuran hastalarımızın, hizmetten genel olarak faydalanma, bilgilendirme ve bilgi isteme, sağlık kuruluşunu ve personelini seçme değiştirme, mahremiyet, reddetme-durdurma ve rıza, güvenlik, dini vecibelerini yerine getirebilme, insani değerlere saygı gösterilmesi saygınlık görme ve rahatlık, ziyaret ve refakatçi bulundurma, müracaat, şikayet ve dava hakları vardır. Hastanemiz hastaların saygınlığının korunması, teşhis ve tedavinin her aşamasında hastanın aktif katılımının sağlanması hastaların kaliteli sağlık hizmeti alma ve sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi hedeflerimiz arasındadır. “ ifadeleri kullandı.
Unutulmamış olmanın mutluluk verdiğini ifade eden hasta ve yakınları, bu ince yaklaşımdan dolayı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum