Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yavuz Çifti, ÖNEM'li ziyaretler yaptılar

Vali Seddar Yavuz’un sosyal faaliyet projelerinden birisi olan Kocaeli ÖNEM projesi kapsamında hamisi olduğu öğrencileri eşi Selda Hanımla birlikte evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaç ve sorunlarını giderdiler.

Yavuz Çifti, ÖNEM'li ziyaretler yaptılar
20 Ocak 2022 - 12:27
Vali Seddar Yavuz’un himayelerinde, Valiliğimiz koordinesinde başlatılan ve uygulamaya konulan (Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele) ÖNEM projesinde ilimizde belirlenen hamiler eşliğinde çocuklarımız ile buluşmalar gerçekleştiriliyor. 

Yavuz Çifti, proje kapsamında hamiliklerini yaptıkları öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ettiler. Ev yaşamlarını, ailelerini yerinde gözlemleyen öğrencilerimizin sorunlarını, isteklerini dinleyerek, öğütler veren Yavuz Çifti, eğitimleri ve okul durumları hakkında da bilgiler alıp, Proje kapsamında yapılan etkinliklerden de bahsederek, çeşitli hediyeler verdiler.

Erdemle üreten, kendini, yaşadığı toplumu ve vatanını seven çocukları yetiştirmenin hedef olduğu ziyaret ve buluşmada; mutlulukları gözlerine yansırken, sevinçleri ile Yavuz Çiftiyle hasbihal eden öğrencilerimiz, teşekkürlerini ilettiler. 

Heyecanla karşılanan, mutlulukla uğurlanan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, ziyaretlerinde: “Bu Aziz Milletin her bir çocuğu, benim çocuğum kadar kıymetli ve değerlidir. Eğer başkasının çocuğunu dert etmiyorsanız bir sorun var demektir. Sizler bizim geleceğimizsiniz, bu doğrultuda her bir sıkıntınız sıkıntımız, her bir dileğiniz bizim için görevdir. Aile fertlerimizin her birinin elinden tutacak, onları yarınlara hazırlayacak, büyük ve güçlü Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz.” dedi.

ÖNEM Projesi; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve şefkat eksikliğinden kaynaklanan sorunlarla baş etmeleri için destek olmak, temel yaşam becerilerini geliştirerek sağlıklı kararlar almalarına katkı sağlamak temel hedefleriyle,  ilimiz genelinde öğrenim görmekte olan ve belirlenen özel nedenlerden en az birine sahip olan çocuklara yöneliktir. Projenin bir diğer önemli katkısı da; 2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı ışığında, dezavantajlı ve risk altında bulunan çocuklara destek olunarak erken yaşlarda ortaya çıkabilecek bağımlılıkla mücadele de etkinlik sağlamaktadır.

Vali Seddar Yavuz'un himayelerinde, ilimiz genelinde öğrenim çağında olan ve okullarımızda uygulanan risk haritaları çerçevesinde özel durumu tespit edilen öğrencilerin özel durumlarına uygun önleyici çalışmaları yapmak için Kocaeli ÖNEM projesi ve proje kapsamında 18 faaliyet uygulamaya alınmıştır.

Kocaeli ÖNEM projesine dâhil olan 751 okulumuzda proje Modülü üzerinden hedef grubunda yer alan öğrencilerin Hami eşleştirme girişleri tamamlanmış olup; 5.682 hami öncelikli olarak ihtiyacı olan 5.742 öğrencimizle eşleştirilmiştir. Hamilerimizin öğrencilerini okullarında ziyaret ederek kaynaşmaları sağlanmış olup, belirlenen zamanlarda çeşitli kültür, sanat etkinlikleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmeleri sağlanmaktadır. Valimiz Seddar Yavuz, ilkokul ve lise kademesinden ikişer öğrenci için Hamilik görevini üstlenmiş olup toplamda 4 öğrencimize Hamilik yapmaktadır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum