Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sırasöğütler'de Spor Salonu ve Trafik Eğitim Parkı açıldı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi’nin iş birliği ile yapılan Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Spor Salonu ve Sırasöğütler Trafik Eğitim Parkı için açılış töreni gerçekleşti. Programda konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Mutlu Şehir Darıca için gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Sırasöğütler'de Spor Salonu ve Trafik Eğitim Parkı açıldı!
15 Ekim 2021 - 16:35 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 12:34
Açılış programına; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze bölgesi koordinatörü İbrahim Pehlivan, önceki dönem Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, MHP Darıca İlçe Başkanı Yücel Bektaş, Darıca İlçe Spor Müdürü Resul Kotan, Sırasöğütler Mahalle muhtarı Tuncay Odlukaya, diğer mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 

BIYIK TEŞEKKÜR ETTİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, yaptığı konuşmada, “Büyükşehir belediye başkanımız ile birlikte göreve geldiğimizde mutlu şehir Kocaeli’yi inşa için bismillah dedik. Şimdi de mutlu şehir Darıca için çalışıyoruz. Tamamını kadınlarımız ve çocuklarımızın kullanacağı spor yapabileceği bir spor salonunu hayata geçirdik. Bizde devamlılık esastır. Şükrü Başkan zamanında atılan projenin devamını getirdik. Bin 705 tane hanımefendi eğitim görüyor, 400 tane de çocuğumuz eğitim görecek. Mahallelere ücretsiz ring aracımızı koyduk. Haftanın 6 günü birçok farklı kurslarımız olacak. Trafik eğitim parkımız da kullanıma hazır. Hayata dair yatırım yapmaya devam edeceğiz. Daha rahat bir Darıca için, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Büyükşehir belediye başkanımızla ve Cumhur ittifakıyla yatırımlara projelere devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN: DARICA’YA 200 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, Darıca’nın tüm mahallerine yapılan 200 Milyon TL’lik yatırım yaptıklarına vurgu yaparak, “Bundan önce İbrahim başkan ve Şükrü Başkan nasıl çalıştıysa şimdi de biz Muzaffer Başkan ile  birlikte aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Darıca’nın 14 mahallesine 200 milyon TL’yi bulan yatırım yaptık. Tüm çalışmalar bittiğinde daha yaşanabilir bir kent olacak. Millet bahçemiz çok güzel bir bahçe oldu. Spor salonları, parklar, bahçeler ve sosyal tesisleri Darıca’ya kazandırmak için çalışıyoruz. Harika düşünülmüş bir tesis. Çocuklu anneler spor yapmaya gelecek. Çocukları da burada eğitim görecek. Şehit Aybüke öğretmenin adını buraya vermek bizim için gurur verici. Öğretmenimizi rahmetle minnetle anıyorum. Belediye başkanımıza, temelini atan önceki belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Darıca’ya hayırlı olsun”dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum