Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SEDAŞ, Sakarya'nın elektrik altyapısını yenilemeye devam ediyor

SEDAŞ, Sakarya’nın kesintisiz enerji ihtiyacını karşılamak ve bölgesel gelişimine katkıda bulunmak üzere yoğun biçimde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Sakarya’nın dağıtım şebekesindeki ihtiyaçlar için 272 milyon TL yatırım yapan SEDAŞ, 2024 yılında 64 proje için yaklaşık 650 milyon lira yatırım planlıyor.

SEDAŞ, Sakarya'nın elektrik altyapısını yenilemeye devam ediyor
07 Haziran 2024 - 17:43
20 bin kilometrekarelik alandaki 3,9 milyon nüfusa hizmet veren Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ. (SEDAŞ), Sakarya'daki yatırım çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor. Türkiye'nin sanayi ve nüfus yoğunluğu dolayısıyla enerji altyapısının güçlendirilmesi açısından stratejik bir konuma sahip Sakarya'nın kesintisiz enerji ihtiyacını karşılamak için 2023 yılında dağıtım şebekesine 272 milyon TL yatırım yapan SEDAŞ, bu kapsamda bölgeye 93 adet yeni trafo tesis etti.

Yatırımlara hız kesmeden devam edileceğini belirten SEDAŞ İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz, "2024 yılında, Sakarya’da 64 farklı proje için yaklaşık 650 milyon lira yatırım planlıyoruz. Bu yatırımlarla birlikte 85 adet yeni trafo tesisi devreye alınacak ve bölgenin elektrik altyapısı daha da güçlendirilecektir. Özellikle Serdivan, Adapazarı ve Geyve ilçelerinde elektrik dağıtım hatlarında yaşanılacak olası kesintilerin önüne geçmek ve modern bir çevre görünümü kazandırmak adına başlattığımız çalışmalar önemli bir adım olacaktır.” şeklinde bilgi verdi.

SEDAŞ büyük ölçekli projeler ile Serdivan İlçesi, Mehmet Karabaşoğlu caddesi Alçak Gerilim-Orta Gerilim (AG-OG) yeraltı çalışması, Adapazarı İlçesi, Gazeller mahallesi, Alçak Gerilim-Orta Gerilim (AG-OG) yeraltı çalışması, Adapazarı İlçesi, Şeker mahallesi, Ak sokak yeraltı projesi ve Geyve İlçesi, Melekşe sokak şebeke yenileme ve trafo ilavesi ile bölgelerdeki elektrik altyapısını modernize etmeyi sürdürüyor.

SEDAŞ'ın kaliteli hizmet ve kesintisiz enerji hedefiyle Sakarya'nın en güncel ihtiyaçlarını araştırarak müşterilerin beklentilerini karşılayacak yatırım planlamasına ara vermeden devam ettiğinin altını çizen Odyakmaz, bir önceki yıla göre şikâyet sayılarında %4 azalma yaşandığını, gerçekleştirdikleri yatırımlar ve planlanan bakım çalışmalarıyla, Sakarya bölgesinin altyapısını yenileyerek kesintisiz bir elektrik dağıtım hizmeti sağlamayı hedeflediklerine dikkat çekti.

SEDAŞ tarafından yıl sonuna kadar planlanan bakım bütçesinin yaklaşık 102 milyon TL olduğu ve kapsamlı saha faaliyetleri ile 1015 adet orta gerilim, 2022 adet alçak gerilim direğinin yenileneceği açıklandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum