Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Pehlevan'dan sağlık yatırımlarına inceleme

Kocaeli’de sağlık hizmetleri sunumuna çok önemli katkılar sağlayacak birçok sağlık yatırımının yapım ve inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Pehlevan'dan sağlık yatırımlarına inceleme
24 Ağustos 2023 - 16:37

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan yapım çalışmaları devam eden sağlık yatırımlarına yönelik saha ziyaretlerini sürdürüyor.

Op. Dr. Yüksel Pehlevan bugün Çayırova'ya giderek yapım çalışmaları süren Çayırova 200 Yataklı Devlet Hastanesi ve Çayırova Akse Aile Sağlığı merkezlerini ziyaret ederek mevcut durumu yerinde gözlemledi.

Projede görevli yüklenici firma yetkilileri tarafından Pehlevan'a mevcut durum ve planlamalarla ilgili çeşitli bilgiler aktarıldı.

İncelemeler sonrasında açıklamalarda bulunan Yüksel Pehlevan, “Çayırova Şekerpınar mahallesinde yer alacak olan hastanemiz,  toplamda 44 bin metrekare kapalı alana ve 200 yatak kapasitesine sahip olacak. Yer teslimi sonrasında yapım çalışmaları başlayarak hızla devam eden  proje,  tamamlanıp hizmete girdiğinde bölgedeki önemli sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak.” dedi.

Buradaki değerlendirmelerin ardından; Çayırova Akse Mahallesi'ne giden Pehlevan ve beraberindeki heyet, yer teslimi sonrası yapımına başlanan  Çayırova Akse Aile Sağlığı Merkezi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Op. Dr. Pehlevan, Akse Aile Sağlığı merkezinin 9 aile hekimliği biriminin yanı sıra,  çocuk kulübü, genç bilgi evi, kadın kurs merkezi, spor salonu,  çok amaçlı salon ve idare odası gibi özellikli birimleri barındıracağını belirtti.

Akabinde Darıca Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde, son aşamasına gelen çalışmaları değerlendiren Pehlevan; Merkezin bir an evvel hizmete alınması için gerekli incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü; ilimizde yapım çalışmaları hızla devam eden birçok sağlık yatırımının tamamlanıp birbiri ardına hizmete alınmasıyla, bölgedeki sağlık hizmetlerinin çok daha etkin hale getirileceğini vurguladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum