Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Özdinçer, DASİAD'da yeniden başkan

Bayramoğlu Cuci Otel'de yapılan DASİAD'ın 7. kongresinde tek aday olan Hüseyin Özdinçer güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

Özdinçer, DASİAD'da yeniden başkan
19 Ekim 2019 - 23:10

Tüm üyelerin yoğun katılım gösterdiği DASİAD kongresine Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Darıca Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Darıca Belediye Başkan Vekili Cafer Tayyar Demirbaş, Darıca Milli Eğiim Müdürü İsmail Oğuz, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün ve çok sayıda seçkin davetliler katıldı.

DASİAD Başkanı Hüseyin Özdinçer, yaptığı teşekkür konuşmasında, birlikte güzel işlere imza atmaya devam edeceklerini belirterek  katılımcılara ve Cuci Otel'i kendilerine tahsis eden otel sahibi ve aynı zamanda CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'a teşekkür etti.

 

YAKIN DÖNEMDE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPABİLİRİZ

Başkan Özdinçer yaptığı konuşmasının devamında, ‘’İş Adamları’’ yerine, ‘’İş İnsanları’’ teriminin kullanılmasının daha doğru olacağını kaydederek,"Ben işadamları tabirini çok doğru bulmuyorum. İş insanları ibaresi daha doğru gibi. Bu nedenle yakın dönemde isim değişikliğine gitmeyi de düşünüyoruz. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı ve sonrasında ülkemizin birçok zorlukları oldu. Ama ülkemiz ve insanlarımız her zaman dik duruşu ile dünyaya ders verdi. Yine aynı duruşu terör ile mücadelede de göstermeye devam ediyor. Bu insanlar ülkemizin ekonomi de ki sorunlarını çözecektir."dedi.Konuşmasında Cumhuriyet halk partisi Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan'ın kendilerine her zaman destek verdiğini söyleyen Özdinçer,destekleri için Tarhan'a teşekkür etti

 

ÇİLER SANAYİCİLERİ ELEŞTİRDİ

 Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ise yaptığı konuşmasında fabrikaları Gebze'de olup vergilerini İstanbul'a ödeyen sanayicileri eleştirdi. Nail Çiler, "Belki ülkenin nabzı Ankara'da atıyor ama sanayinin nabzı Gebze'de atıyor. DASİAD bizim bir parçamız. DASİAD'ın tüm kongrelerinde yerimi aldım. Bundan sonrada önemli işlere ve projelere imza atacaklarından şüphem yok dedi.

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI ETYEMEZ YAPTI

Divan Başkanlığını Zeki Etyemez'in yaptığı kongrenin ardından DASİAD'a yeni üyelerine rozet takıldı. Derneğe emeği geçen üyeler ise verilen plaketlerle onere edildi.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM
Başkan: Hüseyin Tevfik Özdinçer, İnci Ceyda Teomanlı, Ali Celep, Engin Taşkıran, Şadi Güven, Rıfat Yakupoğlu, Mustafa Serdar Özmet, Mukadder Doğanay, İbrahim Karslı, Ahmet Güler, Nurettin Ayluçtarhan