Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Nüfus Müdürlükleri yarın açık olacak

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerini yarın 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak

Nüfus Müdürlükleri yarın açık olacak
29 Mayıs 2020 - 12:49

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileri ile birlikte ana, baba, veli veya vasisi; T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir.
RANDEVUSUZ OLARAK 
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden gelen yazılı açıklamada, “Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları il veya ilçe nüfus müdürlüklerimize randevusuz olarak müracaat edilebilmektedir" denildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum