Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Milli Eğitim Kocaeli'de bin 640 personel alacak!

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda görevlendirilmek üzere geçici (9 ay) personel alımı yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Kocaeli'de bin 640 personel alacak!
13 Ağustos 2020 - 13:04

1150 temizlik görevlisi ve 490 güvenlik görevlisi alımının yapılacağı programın başvuru tarihleri 17 Ağustos’ta başlayıp 21 Ağustos’ta sona erecek. İl Müdürlükleri ve hizmet merkezlerinden müracaat alınmayacak olan başvurular İŞKUR’un internet sitesinden https://esube.iskur.gov.tr, E- Devlet ve ALO 170 hattı üzerinden yapılabilecek.

KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, Son bir aydır çalışmıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), Güvenlik görevlisine başvuran adayların mutlaka güvenlik belgesine sahip olmaları, güvenlik belgesinin süresinin program başlangıcından bitişine kadar geçerliliğinin devam ediyor olması. TYP’ye başvuran adayların, ikamet ettikleri hanenin toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) katını aşamaz. Katılımcılardan, hane halkı toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) katını aşmadığına dair beyanname alınacaktır. Beyannamenin asılsız çıkması halinde, TYP programları iptal edilecek, iki yıl cezalı olacak, ödenen ücretler geri alınacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum