Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Meral Akşener, bugün Kocaeli'ye geliyor

Kadınların gelişimine, özgüvenli duruşuna ve ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durabilmesine büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Kadın Girişimciler Merkezi’ni açacak

Meral Akşener, bugün Kocaeli'ye geliyor
19 Eylül 2021 - 14:50
İzmit Belediyesinin girişimci kadınlara mentörlük ve danışmanlık yapacağı, çeşitli eğitimlerle güç katacağı ‘Kadın Girişimciler Merkezi’ (İZGİM) bugün (pazar) saat 17.30’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla açılacak. Kadınların iş hayatında gelişmesine ve büyümesine yardımcı olarak hayata daha güvenle bakmalarını isteyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in özel önem verdiği İZGİM’de çeşitli ekonomik destekler sunularak kadınlar üretime teşvik edilecek.

BENZERSİZ ÜRETİM MERKEZİ
Sosyal ve hukuksal desteğin de sağlanacağı İZGİM’de kapasite güçlendirme eğitimleriyle kadınların ekonomik hayata katılımı arttırılacak. Yenilikçi girişimcilik, iş yönetimi, eğitim, uygulama, destek ve danışmanlık hizmetlerinin verileceği Kadın Girişimcilik Merkezi, Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:59’da toplam bin 135 metrekare alan üzerinde bodrum ve çatı katı dahil 5 kat olarak hazırlandı.
ATÖLYELER GÜÇ KATACAK
Kadın Girişimciler Merkezi’nin bodrum katında; spor salonu ve çocuk oyun odası, zemin katta; ofis, etüt odası ve çocuk kütüphanesi ile mutfak, birinci katında; mum-sabun-tokat baskı atölyeleri, mozaik atölyeleri, seramik-çini atölyesi, keçe atölyesi ve hediyelik eşya atölyesi, ikinci katında; makrome atölyesi, su kabağı atölyesi, deri atölyesi ve takı tasarım atölyesi, çatı katında ise; gebe eğitim sınıfı, diyetisyen ve psikolog hizmetleri sunulacak.
KADINLAR PATRON OLACAK
Genç ve yeni kadın işletmecilerin kendini geliştirebileceği Kadın Girişimciler Merkezi’nde ekipman, yönetim, mali kaynaklara erişim, ortak ofis hizmeti ve mentörlük desteğinin yanı sıra çok sayıda atölye ile teknik destek verilecek. Kadınları iş yaşamına hazırlayacak olan sosyal ve teşvik merkezinden yolu geçen kadınların işletme sahibi olması, işletmelerini rahatlıkla idare edebilmesi, evinden çalışan kadınların ise katma değeri yüksek ürün üretebileceği atölyeler açması planlanıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum