Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KOÜ Hastanesi'ne ek bina kararı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ana binasının altında bulunan yemekhane ve çamaşırhanenin yangın riski taşıması nedeniyle binanın dışına çıkartılmasına karar verildi. Bu kararla birlikte eski poliklinik binasının yanına 2 katlı ek bina yapılacak, yemekhane ve çamaşırhane de bu yeni ek binaya taşınacak.

KOÜ Hastanesi'ne ek bina kararı
31 Ocak 2024 - 09:41
112 MİLYON LİRALIK BÜTÇE
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yeni ek bina yapılacak. 2 katlı ek binaya hastanenin yemekhanesi, çamaşırhanesi, ütü ve terzi bölümü taşınacak. 2024 yılı yatırım bütçesine alınan bina için toplam 112 milyon lira bütçe ayrıldı. 2024 yılında bu bütçenin 15 milyon lirası ödenecek ve binanın yapım ihalesi tamamlanacak. Ana binada boşalan yerler ise depo ve sağlık hizmetleri için kullanılacak.

YANGIN RİSKİ RAPOR EDİLDİ
Hastanenin ana binasının bodrumunda bulunan yemekhane ve çamaşırhanenin özellikle yangın denetimlerinde raporlandığı öğrenildi. Raporda yangın riskinin en yüksek olduğu yemekhanenin binadan taşınmasının gerekli olduğu kaydedildi. Üniversite yönetiminin talebi ile bu riskin ortadan kaldırılması için eski poliklinik binasının yanında bulunan alana ek bina yapılması, genel yatırım programına alındı.

DEPO OLARAK KULLANILACAK
112 milyon liraya mâl olması beklenen 2 katlı ek binaya çamaşırhane ve yemekhane taşınacak. Yemekhane ve çamaşırhaneden boşalan ana binadaki bölümler depo olarak kullanılacak. Terzi ve ütü bölümünden boşalan bölümler ise sağlık alanları olacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum