Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Konteyner yüklü geminin çarptığı limandaki vinçler havadan görüntülendi

KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde limana yanaşan Hong Kong bayraklı 368 metre uzunluğunda, 51 metre genişliğindeki konteyner yüklü 'YM WITNESS' isimli gemi, yanaşma manevrası yaptığı esnada kıyıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle limanda bulunan 3 vinç devrilirken, gemide bulunan konteynerlerin bir kısmı da denize düştü.

Konteyner yüklü geminin çarptığı limandaki vinçler havadan görüntülendi
16 Mart 2024 - 19:55
Olay, saat 16.00 sıralarında Körfez ilçesi Yeniyalı Mahallesi'nde bulunan özel bir liman işletmesinde meydana geldi. Hong Kong bandıralı 368 metre uzunluğunda, 51 metre genişliğindeki konteyner yüklü 'YM WITNESS' isimli gemi, yanaşma manevrası yaptığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı kıyıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle, limanda gemiden yük boşaltma işleminde kullanılan 137 metre yüksekliğindeki 3 vinç devrildi. Bu sırada gemide bulunan konteynerlerin bir kısmı da denize düştü. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yapılan incelemelerin ardından olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirlendi. Limanda oluşan hasarın tespiti için güvenlik önlemleri alındı.
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından olayla ilişkin yaptığı açıklamada, “Kocaeli’de limana yanaşma manevrası yapan yabancı bandıralı bir geminin vinçlere çarpması sonucunda kaza meydana gelmiş olup yapılan ilk tespitlerde yaralanan olmadığı ve çevre kirliliğinin oluşmadığı belirlenmiştir. Geçmiş olsun” dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum