Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimi resmen Prof. Dr. Murat Uğur oldu

Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimi atama kararı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Bakanlık Kocaeli’den başhekim olarak atanması önerilen Prof. Dr. Murat Uğur’u başhekim olarak atadı.

Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimi resmen Prof. Dr. Murat Uğur oldu
21 Eylül 2023 - 12:23
Nisan ayında hasta kabulüne başlayan Kocaeli Şehir Hastanesi'ne başhekim ataması yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarağından ataması onaylanan Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Murat Uğur’un görevine başlaması bekleniyor. Uzun zamandır tartışma konusu olan başhekim ataması sorunu Uğur’un atama kararının onaylanması ile sona erdi. Hastanenin kurucu başhekimi olarak görev yapan Dr. Aziz Çardak ise Kocaeli Kamu Hastaneleri Başkanlığı görevine geri dönecek.

MURAT UĞUR KİMDİR?
Prof. Dr. Murat Uğur, 1977 tarihinde Almanya’da doğdu. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini GATA Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'nde tamamladı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Jandarma Arama Kurtarma Taburu'nda pratisyen hekim göreve başlayan Uğur, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde yardımcı doçent, SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yardımcı doçent, aynı hastanede doçent olarak görev aldı. Profesör olan Uğur, SBÜ Sancaktepe Şehit Profesör Doktor İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde hekimlik yaparken, Şehir Hastanesi Başhekimliği'ne atandı. Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği, Fleboloji Derneği ve Minimal İnvaziv ve Robotik Kalp Damar Cerrahisi Derneği'ne üye olan Uğur’un çok sayıda bilimsel yayını bulunuyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum