Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kocaeli'de bir ilk gerçekleşiyor!

Yüzde yüz eğitim destekli, tamamen ücretsiz Yenilenebilir Enerji ve İnşaat Teknolojileri Liseleri yakın zamanda Kocaeli'de öğrencilerle  buluşuyor.

Kocaeli'de bir ilk gerçekleşiyor!
21 Ocak 2021 - 00:43
Son zamanlarda eğitime yaptığı yatırımlarla fark yaratan Kale Okulları, Kocaeli’de bir rüyayı gerçekleştiriyor. Kocaeli'nin Sanayi sektöründe dünyadaki saygın yerini göz önüne alan Kale Okulları, ilimize Yenilenebilir Enerji Lisesi’ni kazandırıyor. Kale ayrıca yine inşaat sektöründe ki konumu itibariyle Kocaeli’ye büyük yarar sağlayacak İnşaat Teknolojileri Lisesi’ni de hayata geçiriyor. Bu sayede eğitime katkı sağlayacak olan Kale Okulları, açacağı iki liseyle istihdamı arttırarak Kocaeli’nin  ekonomisi ve gelişimine de katkı sağlamayı amaçlıyor. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgın sürecinin Türkiye’de mesleki eğitimin gerçek kabiliyetini çok net bir şekilde görmeye imkan sağladığını kaydederek, meslek liselerinin önemine vurgu yapmıştı. Hatta meslek liselerinin Ar-Ge merkezleri ile ilişkilendirilmesini sağladıklarını dünyanın tedarik sorunlarına yönelik cevap oluşturduklarını cümlelerine eklemişti. Milli Eğitim Bakanı’nın bu sözleri, Kale Okulları’nın bu yöndeki yatırımlarının eğitim camiası ve ara eleman ihityacı için ne kadar önemli olduğunu bir kere daha ortaya koydu. 

Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, eğitim yatırımlarına devam edeceklerini, bu yönde Kocaeli’de  iki liseyi faaliyete geçirmekten dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek; "Türkiye genelinde bir çok ilde olduğu gibi Kocaeli’de de meslek liselerine yatırım yapıyoruz. Açılacak olan Yenilenebilir Enerji ve İnşaat Teknolojileri Liseleri ile Kocaeli’de  önemli bir açığın giderilmesine katkı sağlayıp, bölgede istihdamı destekleyeceğiz. Eğitim alanında tecrübemizi Kocaeli ile buluşturmaktan çok mutluyuz. Kocaelili öğrencilerimizle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum