Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kocaeli'de Azerin rüzgârı esti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Tek Millet İki Devlet Konseri” konseri kapsamında Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, sevenleri ile buluştu.

Kocaeli'de Azerin rüzgârı esti
15 Kasım 2020 - 15:31
Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenen konserde “Çırpınırdı Karadeniz” ve “Ölürüm Türkiye’m” gibi birçok sevilen eserleri seslendiren Azerin’e Kocaelililer hep birlikte eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri konsere gelen vatandaşlara Türkiye ve Azerbaycan bayrakları hediye etti.
 
SALGIN KURALLARINA UYULDU    
Türk ve Azeri kardeşliğinin pekiştiği geceye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nda katkıda bulunduğu konsere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, siyasi parti ve stk temsilcileri de katıldı. Konser sonunda Başkan Vekili Yaşar Çakmak, sanatçı Azerin’e teşekkürlerini iletti ve çiçek takdiminde bulundu. Ayrıca konsere gelen vatandaşların ateş ölçümü yapılırken kongre merkezi girişinde Hes kodu sorgulaması da yapıldı.
 
“ÇOK YAKIN ZAMANDA KARABAĞ’DA KONSERİMİZ OLACAK”
Konser sırasında duygu ve düşüncelerini sevenlerine paylaşan Azerin, “Çok yakın zamanda inşallah, Karabağ’da konserimiz olacak. Çırpınırdı Karadeniz’i orada da seslendireceğiz Allah’ın izni ile dedi. Konser sonrasında açıklama yapan Azerin, “Özellikle bugünlerde Azerbaycan’ın 44 günlük haklı ve adaletli savaşında, Türkiye Cumhuriyeti devleti hep destek oldu. Türkiye dün olduğu gibi bugünde Azerbaycan’ın yanında oldu. Türkiye manevi ve siyasi desteğini Azerbaycan’a tam anlamı ile verdi” ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum