Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kısıtlamada istisnalar genişletildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin detaylara yer verildi. Bakanlık sokağa çıkma kısıtlamasından istisna olanların listesini genişletti. Genişletilen listede sürücü kursları ve araç muayene istasyonları da yer alıyor

Kısıtlamada istisnalar genişletildi
16 Ocak 2021 - 03:14
İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

İSTİSNA GENİŞLETİLDİ
İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelgeye göre; araç muayene istasyonlarında çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde muaf olacak. Zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve bu sınavlara girecek kursiyerler hafa sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Milli Eğitim Bakanlığı EBA LİSE TV MTAL ve EBA platformunda yayınlanmak üzere uzaktan eğitim video çekimi, kurgu ve montaj faaliyetlerinde görevli personel sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alındı.
Bakanlık'tan yapılan açıklamada, dün akşam 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının pazartesi sabah 05.00'de sonlanacağı hatırlatıldı.

"TÜM TEDBİRLER ALINDI"
Bakanlık tarafından daha önce çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.
Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.
Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır. Online sipariş firmaları da cuma, cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum