Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaymakam Kara'dan bayram mesajı

Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Darıcalılar'ın bayramını kutladı.

Kaymakam Kara'dan bayram mesajı
31 Temmuz 2020 - 13:16 - Güncelleme: 31 Temmuz 2020 - 13:25

Mesajına ''Değerli Darıcalı hemşerilerim;'' şeklinde başlayan Kaymakam Yüksel Kara, sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı mübarek Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve  mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.
Kaymakam Kara'nın işte o mesajı;

Değerli Darıca’lı Hemşerilerim;
Sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Toplumsal dayanışma ve birliğimizin temel taşlarından olan bayramlarımız, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olduğundan, hepimiz için büyük anlam taşımaktadır. Kurban Bayramı’nın manevi iklimi de, sevgi ve saygı bağlarımızı güçlendirir, atalarımızdan bize miras kalan üstün değerlerimizi ebedi kılar. İslam âlemini saran bu kutlu günleri gönüllerin kazanıldığı, dostluk ve muhabbet duygularının geliştiği müstesna günler olarak idrak etmeliyiz.
Aynı dinin, aynı inancın neşesinde insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi bir armağan olan bayramlarda, iyiliklere ve güzelliklere yönelmeli, yardımlaşma ve dayanışmanın önemini hatırlayarak, ihtiyaç içinde bulunanlara yardım eli uzatılmalıdır.
Dayanışma gibi yüce bir duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz.
Özellikle bu mukaddes günlerde bir sıcak tebessümümüz ile içlerini ısıtabileceğimiz, dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babalarımızın, aile büyüklerimizin, akraba, dost ve sevdiklerimizin bayramlarını mümkünse bu sene sosyal mesafe kuralına uyarak kutlayalım. Büyüklerimize hassasiyetimiz tehlikeli bir yakınlık olmasın, onlar için kalpten söylenen güzel sözler, bir annenin, babanın elini öpmekten daha büyük yakınlık kurar.
Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu mübarek Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve  mutluluk getirmesini diliyor, değerli Darıca’lı hemşerilerimin Kurban Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum