Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaya; Görev beklememiz doğru olmazdı

CHP Kadın Kolları kurultayında Kocaeli örgütünün desteklediği Fatma Köse kaybetti. Aylin Nazlıaka seçildi. Nazlıaka’nın Kocaeli örgütüne görev vermemesini yorumlayan İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Desteklemediğimiz için görev beklememiz doğru olmazdı” dedi

Kaya; Görev beklememiz doğru olmazdı
10 Ağustos 2020 - 14:34

CHP Kadın Kolları, Ankara Bilkent Odeon’da gerçekleşen Kurultay ile yeni başkanını seçti. Mevcut başkan Fatma Köse ile yarışan CHP Parti Meclisi üyesi ve eski milletvekili Aylin Nazlıaka, 309 oyla yeni başkan oldu. Fatma Köse ise 204 oy aldı. CHP Kocaeli Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya, seçimden önce yaptığı açıklamada mevcut başkan Fatma Köse’ye açık destek vermiş Kocaeli’den Köse’nin listesine isimleri sokmaya çalışmıştı. Fakat seçimden sonra Aylin Nazlıaka’nın genel başkan seçilmesi sonrası Kocaeli’den kimse CHP Kadın Kollarında görev alamadı.

Kongreyi değerlendiren CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya şu ifadelere yer verdi:” Kadın kolu ilçe başkanlarımız ve kurultay delegelerimiz ile yaptığımız istişare sonucunda Kocaeli örgütü olarak ortak karar alarak mevcut Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’yi destekleme kararı aldığımızı kamuoyuna açıklamıştık. Biz açıklama yaptığımızda Aylin Nazlıaka adaylığını henüz beyan etmemişti. Seçime az bir zaman kala Nazlıaka aday olduğunu açıkladı.  Zaman sıkıntısı yaşandı. Biz tarafımızı açıkça belli etmiştik. Adayımız belliydi. Çok fazla söylenecek bir şey yok. Biz örgüt olarak verdiğimiz kararın arkasında durduk. Fatma Başkanı destekledik. Demokrasi sonucu Aylin Başkanımız seçildi. Desteklemediğimiz için görev beklememiz doğru olmazdı. Karar partimize hayırlı olsun.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum