Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaleli öğrencilerin tiyatro tutkusu

Eğitimin her kademesinde başarılara imza atan Kale Anaokulları, öğrencilerinin kalıcı öğrenmelerini sağlamak amacıyla hem eğlenerek hem öğrenerek eğitim almalarını sağlıyor.

Kaleli öğrencilerin tiyatro tutkusu
15 Nisan 2021 - 02:51
Kale Anaokulu öğrencileri, düzenlenen Çocuk Tiyatrosuyla keyifli anlar yaşadı “Tiyatro, toplum kültürünün aynasıdır.” sözünü sadece bilmek yetmez, yaşayarak öğrenmeliyiz” mantığıyla öğrencilere tiyatro sevgisini aşılayan Kale Okulları, böylece okul öncesinde drama eğitimiyle, çocukların rol yapma becerilerini, topluluk önünde konuşma becerilerini, özgüvenlerinin artmasını sağlıyor.

Kale Anaokulu yöneticileri; “Çocuk tiyatrosu; çevresiyle iletişim kurmakta zorlanan çocuklar başta olmak üzere genel olarak tüm çocuklara özgüven duygusu kazandırır. Bir tiyatro oyununda çocuklar birlikte gülüp eğlenirler, birlikte öğrenirler. Çocukların sahnede oyun seyretme deneyimleri arttıkça bu durum onların sosyal davranışlarına da yansır. Başkalarıyla daha iyi geçinme, çevreyle daha güçlü bir bağ kurma, kendine güven, uyum sağlama ve cesaret gibi konularda kendilerini geliştirirler. Bu zorlu pandemi döneminde Kale Anaokulları olarak çocuklara bu farkındalığı yaşayarak öğretiyor. Kale Anaokulları modern çağın ihtiyaçlarına cevap verecek yol, yöntem ve usulleri zenginleştiren kimliğiyle bu süreçte de çocukların her daim mutlu, özgüvenli, başarılı ve en önemlisi sağlıklı olmasını sağlamaya devam ediyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum