Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kale Okulları'nda Telafi Eğitimi kesintisiz devam ediyor 

Kale Okulları, telafi eğitimine ara vermeden devam ediyor. Tüm okullarında titiz çalışma yürüten Kale, öğrencilerinin kayıplarını minimumda tutmak üzere büyük çaba harcıyor. Üstelik bir ilke imza atan Kale, telafi eğitimine Türkiye’de ki bütün il ve ilçelerden öğrenci kabul edeceğini açıkladı

Kale Okulları'nda Telafi Eğitimi kesintisiz devam ediyor 
22 Haziran 2021 - 12:08
Kale Okulları Yaz Telafi Programını Tüm Türkiye’ye Ulaştırıyor
Türkiye genelinde dörtt ilde bulunan Kale Okulları, yaz telafi eğitim programına sadece kendi okulunun öğrencilerini değil başka okullardan, hatta Türkiye’deki bütün il ve ilçelerden öğrenci kabul edeceğini açıkladı. “Tüm bu zor zamanların kayıpları bir ülke meselesidir” diyen ve Türkiye’de bir ilke imza atan Kale Okulları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, “İlk günkü heyecan ve hevesle hep yürüdük bu yolları. Azla yetinmedik hep daha fazla ne verebilirize odaklandık. Tam da bu noktada hizmetlisinden çalışanına, öğretmeninden idaresine büyük bir seferberlik ilan ettik. Sizden gelen bu yoğun talepleri karşılamak için buradayız ve olmaya devam edeceğiz. Bu çocuklar hepimizin.” açıklamalarında bulundu.  

Kale Okulları yaz telafi eğitiminin bütün plan ve hazırlıklarını yaparak 21 Haziran pazartesi günü itibariyle eğitime start verdi.  Milli Eğitim Bakanlığı’nın; “Özel okullar, verdiği uzaktan eğitimden öğrencilerinin ne kadar faydalandıklarının ölçümünü yaparak konu tekrarı veya yüz yüze eğitim alınmasına ihtiyaç duyulan alanlarda telafi eğitimi yapabilecek” sözlerinin üzerine, telafi eğitimlerin en az 3 hafta sürmesi planlanıyor. Ancak Kale Okulları, öğrencinin müsaitlik durumuna göre kurlar şeklinde yapılan çalışmalarını sürdürüyor. Bugünden itibaren yüz yüze eğitime 5 gün, tam zamanlı olarak başlayan Kale Okulları, öğrencilerin sosyal, duygusal alanda iyileşeceği ve fiziksel olarak aktif olacağı bir telafi programıyla pandeminin eğitime yansıyan olumsuzluklarını hep birlikte telafi etmek, eğitimde fırsat adaleti ilkesi doğrultusunda öğrencileri akademik, sosyal, duygusal, fiziksel ve sağlık yönlerinden desteklemek üzere yol aldığını vurguluyor.

Okul öncesi eğitimden yüksek öğrenime kadar uzanan eğitim birikimine sahip köklü ve çok kapsamlı bir kurum olma özeliğine sahip olan Kale Okulları, bu bilgi birikimini kendi öğrencisi olsun olmasın tüm öğrencilere sunmaktan dolayı haklı bir gurur yaşıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum