Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kadınların yeni trendi: Ayna orucu

Gün içinde yüzlerce kez nasıl göründüğünü kontrol etmek için aynaya bakan kadınlar üzerlerindeki “güzel görünme” baskısından kurtulmanın bir yolunu buldu. Kadınları “özgürleştiren” yeni trendin ismi “Ayna orucu”

Kadınların yeni trendi: Ayna orucu
28 Eylül 2012 - 10:05
 Gün içinde güzel görünüp görünmediklerini defalarca aynaya bakıp kontrol eden kadınlar hayatlarının parçası haline gelen aynaya bakma ritüelinden sıkıldı.
ABD’li yazar Autumn Madrano üzerlerindeki “güzellik baskısı”ndan kurtulmak isteyenler için yeni bir trend yarattı.
Kadınları özgürleştireceğine inanılan bu trendin ismi: “Ayna orucu”.
Aynaya bakmayan kadınların kendileriyle daha barışık bir hayat sürdüğüne inanan güzellik yazarı Madrano yaratıcısı olduğu yeni trendi hayatına uygulayarak 1 ay boyunca aynada kendisine bakmadan yaşadı.
36 yaşındaki Madrano yaşadığı deneyimi kadınlarla paylaşarak sürekli aynaya baktığında kendisini güzel göstermek için çeşitli mimikler yaparak “sahte bir yüz” yarattığını söyledi.
İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Madrano aynaya bakmanın ruh halini ne kadar etkilediğini ölçmek istediğini söyledi.
Madrano sözlerine şöyle devam etti: “Aynaya bakmayı kestim ve kısa bir süre sonra fark ettim ki nasıl göründüğümü umursamamaya başlamıştım. Makyajımı ve saçımı kontrol etmek için sadece küçük bir el aynası kullandım.”