Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KADEM Kocaeli temsilciliği "güven toplumunun inşası" eğitimini Gebze'de gerçekleştirdi

Kadın ve Demokrasi Vakfı Kocaeli Temsilciliği, KADEM’in eğitim modüllerinden birisi olan “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitiminin altıncısını 450 kişilik katılımla Gebze ilçesinde gerçekleştirdi.

KADEM Kocaeli temsilciliği "güven toplumunun inşası" eğitimini Gebze'de gerçekleştirdi
27 Mayıs 2024 - 16:41
Kocaeli Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen planlama doğrultusunda, “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitiminin altıncı adresi Gebze ilçesi oldu. Eğitim, 22 Mayıs Çarşamba günü, 11.00-13.00 saatleri arasında, Kocaeli Valisi Sayın Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, kurum müdürleri ve ilgili kamu kurum çalışanları ve kadınların katılımıyla, Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
KADEM tanıtım filminin ve 8 Mart kamu spotunun izlenmesi ile başlayan program, Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan’ın konuşmasıyla devam etti. Erturan konuşmasında KADEM’in faaliyet alanlarından ve eğitim modüllerinden bahsetti.
450 kişinin katıldığı “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları Eğitimi’nin psikolojik boyutunu Psikolog Berra Özdemir, hukuki boyutunu Avukat Şevval Ebrar Acar, dini boyutunu ilahiyatçı Reyhan Ocak anlattı.
Programda Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü / ŞÖNİM, İl Jandarma Komutanlığı / KADES ve İl Sağlık Müdürlüğü / KETEM bilgilendirme ve tanıtımlar yaptı. Genç KADEM stant çalışmasıyla il bazında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi, kadına ve aileye verilen devlet desteklerini anlattı.
Güven toplumunun oluşmasındaki en büyük engellerden biri olan şiddetin tüm yönleriyle ele alındığı eğitimlerle, şiddeti açığa çıkaran sebepler, şiddet türleri ve şiddetin önlenmesine yönelik çözüm önerileri hukuki, psikolojik ve dini boyutlarıyla ortaya konuluyor.
KADEM Kocaeli Temsilciliği güven toplumunun sağlanması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı eğitimlerin ilkini Başiskele’de 350 kişinin katılımıyla,  ikincisini Kartepe’de 1000 kişinin katılımıyla, üçüncüsü Derince’de 350 kişinin katılımıyla, dördüncüsünü Gölcük’te 400 kişinin katılımıyla, beşincisini Dilovası’nda 380 kişinin katılımıyla vermişti. KADEM Kocaeli Temsilciliği eğitimleri 12 ilçede vermeyi hedefliyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum