Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İçim Süt, ''İçim'de bir fikir var'' diyen gençleri geleceğe hazırlıyor

Ak Gıda-İçim Süt, gençlerin inovatif düşünebilme becerilerini geliştirmeleri ve gerçeğe yakın bir simülasyonla iş deneyimi kazanmaları amacıyla düzenlediği Ar-Ge Proje Yarışması’nın dördüncüsünü bu yıl gerçekleştirdi. Gıda sektörünün geleceğine yön verecek olan gençler keyifli bir yarışma ortamında yeni ürün, yeni ambalaj ve yeni reklam filmi konusundaki fikirleriyle yaratıcılıklarını sergiledi.

İçim Süt, ''İçim'de bir fikir var'' diyen gençleri geleceğe hazırlıyor
23 Mayıs 2024 - 21:53 - Güncelleme: 24 Mayıs 2024 - 17:20
Ak Gıda-İçim Süt Ar-Ge Direktörü Yasin Gül,  “Gıda sektörünün gelişiminin
sürdürülebilir olması için bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlere inovasyon becerilerini
geliştirebilme olanakları sağlamayı önemsiyoruz” dedi.
Türkiye genelinde 6 üretim tesisiyle sektörünün en fazla süt ve süt ürünleri üreten işletmesi olan Ak Gıda-İçim Süt, gençlerin inovatif düşünebilme becerilerini geliştirebilmeleri ve kariyerlerine başlamadan önce gerçeğe yakın bir iş deneyimi elde etmeleri amacıyla düzenlediği Ar-Ge Proje Yarışması’nın dördüncüsünü bu yıl gerçekleştirdi. Yarışma kapsamında gençler “yeni ürün, yeni ambalaj ve yeni reklam filmi” konusundaki fikirlerini sundu.
Yarışmayla ilgili bilgi veren Ak Gıda-İçim Süt Ar-Ge Direktörü Yasin Gül; şirketin sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda 2018 yılında kurulan Ak Gıda Ar-Ge Merkezi’nde sektöre yön verecek inovasyon yatırımları ve Ar- Ge çalışmalarıyla yenilikçi ürün ve kategoriler geliştirirken bu sürece gençleri de dahil etmeye gayret ettiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Gıda sektörünün gelişiminin sürdürülebilir olması için bu  alanda kariyer yapmak isteyen gençlere inovasyonbecerilerini geliştirebilme olanakları  sağlamayı önemsediklerini kaydeden Yasin Gül, '' Sektörümüz inovatif fikirler üretebilen
ve yenilikçilik becerileri gelişmiş gençlerle güçlenecek. Bu yarışma sayesinde sektörümüze
gençlerin yaratıcı bakış açıları ve dünyasından bakmak, biz profesyoneller için ayrıca çok etkileyici bir deneyim. Ar- Ge Proje Yarışmamıza yoğun başvuru olması; gençlerin yenilikçi fikirler geliştirme konusunda istekliliklerini gösteriyor ve Ar- Ge yöneticileri olarak bu ilgiyi sektörümüzün geleceği açısından mutlulukla karşılıyoruz.”

“İÇİM’DE BİR FİKİR VAR!”

Üniversite öğrencileri “İçim’de Bir Fikir Var!” sloganıyla düzenlenen yarışmaya iki kişilik takımlar halinde başvurabiliyor. Ekipteki en az bir öğrencinin gıda mühendisliği bölümünde olması gerekiyor.
Ekiplerin hazırlık sürecinde geliştirerek yarışmada sunduğu projeler; yöntem, endüstriyel
uygulanabilirlik, ürün prosesinin doğru tanımlanması, yaratıcılık gibi birçok kritere göre
değerlendiriliyor. Bu sene dereceye giren ilk 3 takıma; para ödülü, İngilizce dil eğitimi ve mentorluk gibi olanaklar sunulurken, birinci ve ikinci olan takımlar, ilaveten Ak Gıda Ar-Ge Merkezi’nde staj hakkı kazanarak tüm laboratuvar ve pilot tesis alt yapısını kullanabilme imkânı da elde etti.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum