Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GTÜ Biyomühendislik Bölümü ilk mezunlarını verdi

GTÜ Biyomühendislik bölümü ilk mezunlarının bitirme tezlerini sözlü ve poster sunumların paylaşıldığı Biyomühendislik Günü Etkinliği (GTUBE) ile gerçekleştirildi.

GTÜ Biyomühendislik Bölümü ilk mezunlarını verdi
22 Haziran 2022 - 10:03
Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muhammet Uzuntarla, ilk kez düzenlenen etkinliğin geleneksel hale getirileceğini belirtti.   Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Biyomühendislik bölümü ilk mezunlarını verdi. Düzenlenen Biyomühendislik Günü etkinliği kapsamında öğrenciler yapmış oldukları tezleri sözlü ve poster sunumlarıyla anlattılar.

KARİYER HİKAYELERİ YAZACAKLAR

Etkinliği ilk kez düzenlediklerini ve geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muhammet Uzuntarla, açılış konuşmasında şöyle konuştu; “Etkinliği düzenlememizdeki amacımız, lisans öğrencilerimizin hazırladıkları tezleri böyle sinerjik bir ortamda anlatmalarını olanaklı hale getirerek bilginin paylaşımını sağlamaktır. Biyomühendislik günü etkinliği ile ulaşmak istediğimiz bir diğer hedef ise artık mezuniyet potasına girmiş olan siz değerli öğrencilerimizi endüstriden ve akademiden başarılı örnek insanlarla buluşturarak onların kariyer hikâyelerini bir sohbet ortamında sizlere aktarmalarını sağlamaktır. Bu bağlamda Acıbadem Üniversitesinden Prof. Dr. Uğur Sezerman hocamız ile Nobel İlaç firmasından ve kendisi de bir biyomühendis olan Fikret Ceyhun Ertuğrul Bey sizlerle olacak. 

MEZUNİYET COŞKUSU

Ayrıca endüstriyel uygulamalar dersi kapsamında sanayi kuruluşlarında eğitim alan arkadaşlarımızın da sunumları olacak. Bu arkadaşlarımızın tecrübelerinden de istifade etmenizi son derece önemli buluyoruz.  Son olarak, böyle güzel bir etkinliği gerçekleştirmemizde bize destek olan başta üniversitemiz yönetimi olmak üzere Gebze, Darıca ve Çayırova belediyelerine,  etkinliğin düzenlenmesinde büyük emeği geçen Doç.Dr. Barış Binay, Dr. Öğr. Üyesi. Onur Serçinoğlu, tüm öğretim üyelerimiz ve araştırma görevlisi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.“  Etkinlik misafir konuşmacıların konuşmaları, Endüstriyel Uygulamalar dersi projesi sunumları, Poster sunumları, Bitirme Projesi sözlü sunumlarıyla gün boyunca devam etti. Etkinlik sonunda, Biyomühendislik bölümünden mezun olacak öğrenciler, akşam yemeğinde bölüm akademisyenleri ile bir araya gelerek mezuniyetlerini kutladılar. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum