Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GTO'nun özel sektör AR-GE ve yenilik destekleri seminerine büyük ilgi gösterildi

TÜBİTAK TEYDEB Başkanlığı’nın destekleri ve TOBB TÜRKİYE Yazılım Meclisi işbirliği ile; Gebze Ticaret Odası nezdinde 19. ve 41. Meslek Komitelerin organizasyonu üstlendiği seminere büyük ilgi gösterildi

GTO'nun özel sektör AR-GE ve yenilik destekleri seminerine büyük ilgi gösterildi
14 Aralık 2023 - 13:09
TÜBİTAK TEYDEB Başkanlığı’nın destekleri ve TOBB TÜRKİYE Yazılım Meclisi işbirliği ile; Gebze Ticaret Odası nezdinde 19. ve 41. Meslek Komitelerin organizasyonu üstlendiği, TOBB Türkiye Yazılım Meclis Başkanı Ertan Barut ve TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek’in, Özel Sektör AR-GE ve Yenilik Destekleri konulu programa Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) Müdürü Doç. Dr. Mustafa Çetintaş, GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, GTÜ Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Çalık, GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Önder Başkaya, TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Bilişim Vadisi yetkilileri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımı ile TÜBİTAK UME Konferans salonunda Bilişim sektörü adına çok verimli bir program gerçekleştirildi.

Sanayide yatırımların hızlandırılması ve ekonomik gelişmenin sağlanmasının teşvik politikalarının en temel amacı olduğunun altını çizen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, devletin verdiği teşviklerden haberdar olmak ve bu teşvikler aracılığı ile yatırımları arttırmak, ürettiklerini ihraç etmek amacıyla düzenlenen toplantının bölgemize katma değer sağlayacak şekilde sonuçlanması temennisinde bulundu. 

Toplantı TÜBİTAK TEYDEB Ar-Ge Projeleri Destekleme Programları kapsamında, desteklerden faydalanmaya hak kazanan firmalara teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu. Meslek komitesi adına konuşma yapan GTO üyesi Salih Kükrek, Gebze Ticaret Odası’nın YAZILIM (62.01) sektörüne özel meslek komitesi kuran ilk oda olduğunu ve Gebze’nin en fazla Ar-Ge projesi yapan ilk 5 bölge arasında yer aldığını ifade etti. 
Program kapsamında TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezi ve Bilişim Vadisi 42 Okulları ziyaret edildi. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum