Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Grafikte hata yapılmış: Kocaeli en çok vaka düşüşü olan iller arasında!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Mayıs tarihinde paylaştığı vaka sayısına ilişkin grafikte il adlarının yanlış olarak yerleştirildiğini belirterek, Covid-19 vakalarının en çok azaldığı illeri paylaştı.

Grafikte hata yapılmış: Kocaeli en çok vaka düşüşü olan iller arasında!
06 Mayıs 2021 - 23:48
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün paylaştığı haftalık 100 binde vaka sayısına göre en çok azalış olan il tablosunda teknik bir hata yapıldığını belirtti. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum" ifadelerini kullandı.
Bakan Koca'nın paylaşımına göre en çok vaka düşüşü olan iller sırasıyla şöyle:  "Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop, Kırklareli." 
Kocaeli'de 24-30 Nisan tarihleri arasında geçen haftaya göre 100 binde vaka sayısı 242,34 azalış yaşanarak 437,65'e düştü. Açıklanan tabloya göre Kocaeli en çok azalan iller arasında 8. sırada yer aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum