Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gebze'de çocuklar Küçük Kara Balık oyununu sergiledi

Samed Behrengi'nin Küçük Kara Balık isimli kitabından uyarlanan oyunu Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu Drama Grubu öğrencileri sahneledi. Drama Eğitmeni Cahit Canan, "Behrengi, Küçük Kara Balık eseriyle de bize soru sormayı, sorgulamayı, yaşamın her alanını güzelliklerle doldurmayı tembihledi, bunun için hareket etti" dedi. 

Gebze'de çocuklar Küçük Kara Balık oyununu sergiledi
07 Haziran 2024 - 10:25
Gebze Kent Kültür Merkezinde 2 seans oynanan oyunu Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler, idareciler ve veliler de izledi. 

Kuzey Kuluboğa, Melis İlay Kaya, Ömer Manas Yılmaz, Nisanur Akyol, Zeynep Nehir Erva, Deniz Ergüney, Yağmur Ersöz, Binnaz Yalçın, Nehir Bahadır, Ahmet Deniz Demirtaş, Gönül Zehra Kopuk, Ceylin Genç, Ayşe Miray Erata, Ravza Yelmen, Nil Arven İğit, Armağan Kara, Ali Mert Şafak, Rüzgar Eymen Sarıkaya, Sümeyye Ravza Yıldırım, Fatmanur Pekdemir, Hatice Kübra Temmur, Hiranur İnan ve Miray Kaya isimli öğrencilerin rol aldığı oyunun öncesinde Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu Müdürü Erdoğan Tali bir konuşma gerçekleştirdi. Tali, "Okul idaresi olarak öğrencilerimizin akademik başarıları kadar, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerdeki başarılarını da çok önemsiyoruz. Bugün gösterimini hep beraber izleyeceğimiz tiyatro oyunu için başta Cahit Canan öğretmenimi ve drama çalışmasına katılan öğrencilerimi tebrik ediyorum" dedi. 

"BEHRENGİ BİZE ÇOK ŞEY TEMBİHLEDİ"
Drama eğitmeni Cahit Canan ise, "Sanatın insanın dünyasında ne kadar değerli olduğunu çocuklarımız yaşam pratikleri ile bize bir defa daha göstermiş oldular. Onlarla gurur duyuyorum. Bugün bir defa daha beni yanıltmadılar. Sizler de çocuklarınızla gurur duyun. Çok iyi çocuklar yetiştirmişsiniz, yolları aydınlık olsun, yaşamları sanatla dolsun" dedi. Oyun hakkında konuşan Canan, "Öğrencilerim hep şunu merak etti, Küçük Kara Balık'a ne oldu? Samed Behrengi bizim gibi sınıf öğretmeniydi, İran'da yaşadı, bize çok güzel eserler bıraktı. Küçük Kara Balık eseriyle de bize soru sormayı, sorgulamayı, yaşamın her alanını güzelliklerle doldurmayı tembihledi, bunun için hareket etti. Maalesef İran Şahı zamanında yaşamına son verdiler. Bu oyun onun ruhuna gelsin... Bu uğurda bedel ödeyen çok öğretmenlerimiz oldu, Samed Behrengi de onlardan biriydi" ifadelerini kullandı. 

"ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GÜZEL BİR ANI"
Oyunu izleyen öğrenci velilerinden Semiha Genç, "Gerçekten çok güzel ve harika bir gösteri oldu, Cahit hocamızın emeğine yüreğine sağlık. Hocamızın emeği çok büyük, çocuklarımız da pıtır pıtır, çok hevesli oynadılar. Hepsi birer yıldız gibi parlıyordu" dedi. Tülay Bahadır ise, "Cahit Hocam iyi ki varsınız. Öğrencilerinize ve bize kattıklarınız için minnettarız" ifadelerini kullandı. Velilerden Özgen Ergüven, "Sayenizde çok güzel bir gün geçirdik, çocuklarımız ve bizler için çok güzel bir anı oldu. Emekleriniz için çok çok teşekkür ederiz" dedi. Tuğba Ersöz ise, "Çok güzel bir gösteri oldu, her biri pırlanta gibi parlıyordu. Bu bir yılda başta öğretmenimize emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler" dedi. Kübra İnan, "Kızımın bugün yaşadığı o heyecan kelimelerle anlatılmaz. Cahit Hocamıza emeğin ve sabrı için çok çok teşekkür ediyorum" dedi. Berna Kopuk ise, "Çocuklarımız çok şanslı, hocam iyi ki beraberiz emeklerinize sağlık" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum