Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Eğitimin Kale'sine yoğun ilgi!

Kale Okullarının, anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi, teknik meslek lisesi, sağlık meslek lisesi ve akşam lisesi olmak üzere bünyesinde bulunan tüm okullarında kayıt yoğunluğu yaşanıyor.

Eğitimin Kale'sine yoğun ilgi!
07 Temmuz 2021 - 14:08
Eğitim ve öğretimin odak noktası öğretmendir!

Pandemi sebebiyle eğitim sisteminde yaşanan değişikliklerle okullar hibrit eğitime geçmişti. Bu süreci başarılı eğitim ve öğretim modeli ile efektif kullanan Kale Okulları, öğretmen kadrosu ile öne çıktı. Yüz yüze ve uzaktan eğitime çok çabuk adapte olan derslere yoğun katılım sağlayan öğrencileri ve velileri bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan Kale Okulları, bu süreçte büyük takdir aldı.

Kurucusunun bir eğitimci olduğu Kale Okulları, eğitimde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor ve bu doğrultuda “eğitim ve öğretimin odak noktası öğretmendir” diyor. Alanında uzman ve başarılı öğretmen kadrosu sayesinde öğrencileri ile kurdukları sevgi bağı ile mutlu öğrenciler yetiştirmeyi misyon edinen Kale, öğretmen kadrosu ve idari kadrosu mutlu olunca öğrencilerin de mutlu olarak kurdukları bağ ile derslere aktif katılım sağlayıp, birçok konuda fikirlerini çekinmeden dile getirebildiklerini saptadıklarını vurguluyor.

Geçmişte ve bu zorlu pandemi döneminde Kale Okullarında yapılan etkinlikler ve telafi derslerinin verimliliğini gören öğrenciler, yakın çevresindekilerin de Kale Okullarını ziyaret etmelerini sağladı ve bu sayede kayıtlara yoğun ilgi oldu. 

Öğrenci dostu okul

Kale Anadolu Liseleri, teknik meslek liseleri, sağlık meslek lisesi ve akşam lisesine girmek isteyen pek çok öğrencinin, Liseye Giriş Sınavında pandeminin getirdiği dezavantajlarla başarısı düşmüş olup, bu başarısızlık neticesinde öğrencilerin imdadına kontenjan ve çeşitli imkanları ile yine Kale Okulları yetişti. Eylülde açılması planlanan okullar için Kale kontenjanlarına gösterilen yoğun ilgi ile doluluk oranı her geçen gün artmaya devam ediyor. 

Kale yönetimi özel fırsatlardan yararlanmak isteyen öğrenci ve velilere seslenerek; “Eğitimin Kalesinde şimdiden yerinizi ayırtın!” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum