Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıcalı miniklerden alkışlanacak hareket

Kazım Karabekir Bilgievi öğrencileri, Siirt’teki Eyyubi İlköğretim Okulu’na giyecek ve kırtasiye yardımında bulundu.

Darıcalı miniklerden alkışlanacak hareket
04 Nisan 2018 - 10:39

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak ilköğretim öğrencilerine eğitim veren Bilgievleri, çocuklar üzerindeki olumlu katkısını bir kez daha ortaya koydu. Çocuklar, Bilgievlerinde aldıkları değerler eğitimi ile bizi biz yapan, kardeşlik ve paylaşmak gibi anlamlı duygularını güçlendirdi.
DARICA’DAN SİİRT’E UZANAN MİNİK ELLER
Kazım Karabekir Bilgievi öğrencileri bu çerçevede son derece anlamlı bir organizasyona imza attı. Tüm Bilgievlerinde olduğu gibi bu Bilgievi’nde de Değerler Eğitimi alan öğrenciler,  aldıkları eğitimin adeta hakkını verdi. Biraraya gelen ve kısa sürede organize olan öğrenciler, Siirt’teki Eyyubi İlkokulu’na kırtasiye ve giyecek yardımında bulundu.
 SEVDİĞİ BİR EŞYADAN VAZGEÇMENİN ANLAMI
Öğrenciler, kırtasiye malzemeleri ile en sevdikleri bir giyeceklerini eğitim gördükleri Kazım Karabekir Bilgievi’ne getirdi. Toplanan yardım malzemelerini elleriyle kutulayan öğrenciler, Siirt’teki kardeşlerine sevgi notları yazmayı da ihmal etmedi. Öğrencilerin sevdikleri bir eşyalarından vazgeçerek, hiç tanımadıkları kardeşlerine göndermesi ise başta eğitimcileri olmak üzere aileleri tarafından takdirle karşılandı.
 BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER
Öte yandan Bilgievi’nin duyarlı öğrencileri bu vesile ile Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na mesaj gönderdi. Öğrenciler kendileri için Bilgievleri açan ve Değerler Eğitimi almalarını sağlayan Başkan amcalarına teşekkür etti.
 DEĞERLER EĞİTİMİNİN DEĞERİ
Bilgievleri, ilköğretim okulu öğrencilerinin derslerine yardımcı olmanın yanı sıra; zihinsel, bedensel ve manevi gelişimlerine destek amacıyla hizmet veriyor. Bu kapsamda çocuklara paylaşmak, kardeşlik, yardımseverlik gibi konularının işlendiği Değerler Eğitimi  anlatılıyor. Verilen eğitimin önemi ise çocukların biraraya gelerek ortaya koydukları anlamlı organizasyonlarla daha da anlam kazanıyor.