Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıca Final Okulları'nda muhteşem kutlama

Özel Darıca Final Eğitim Kurumları’nda Cumhuriyet Bayramımızın 96. Yılı muhteşem bir törenle, her dakikası büyük bir coşkuyla kutlandı.

Darıca Final Okulları'nda muhteşem kutlama
29 Ekim 2019 - 14:11

Sunucu öğrenciler Muhammet Can Topal, Ceren Subaşı Edebiyat Öğretmeni Esmeray Tunca yönetiminde programı büyük bir ahenk içinde sundular. Program öğretmenler Nihal Yalçın Sarıkaya, Halil Ayaz ve Tayfur Güçlü  yönetiminde saygı duruşu ile başlayıp İstiklal Marşı’nın bütün katılımcılarla coşkuyla söylenerek devam etti.
Veliler arası masa tenisi ve satranç turnuvası ödüllerini Ortaokul Müdürü Murat Zengin takdim etti. Öğrencilerimiz arasında düzenlenen atletizm, masa tenisi, satranç, şiir, kompozisyon, resim etkinlerinde dereceye girenlere ödüllerini Okul İdarecileri Şevket Ababay ve Ceyda Ramazanoğlu takdim etti. Ayrıca bu etkinlikte dereceye giren her veli ve öğrenciye Yazar Hasan Tarçın’ın yazdığı ‘’Gazi Dedem’’ adlı kitap armağan edildi.
Türkçe ve Edebiyat Öğretmenleri Tolga Gökçe ve Esmeray Tunca yönetiminde kompozisyon ve şiir dalında dereceye giren lise ve ortaokul öğrencilerinden Özge Ökmen, Sezin Beril Tarhan, Kenan Kaan Kurukan, Buse Yılmaz, Zeynep Bahar Özdemir, Kenan Koca, Melek Büşra Kaygusuz, Seher Beyazıt Öztürk kendi eserlerini paylaştılar.

ÖĞRENCİLERDEN GÖSTERİ VE SUNUM
Robotik Kodlama Kulübü öğrencileri, öğretmenleri Nihal Yalçın Sarıkaya yönetiminde cumhuriyete özel robotik gösterisini sundular.
1. Sınıflar cumhuriyet konulu müzikali Sınıf Öğretmeni Yakup Aksoy ve Drama Öğretmeni Hatice ERİCE yönetiminde sundular.
2. Sınıflar cumhuriyet ve Atatürk konulu Oratoryo’yu Sınıf Öğretmeni Şafak Kaya ile sundular.
3/A ve 3/B sınıfları sınıf öğretmenleri Ahmet Yılmaz, Ümmühan Diktaş ve Halk Oyunları Öğretmeni Hatice Erice yönetiminde dans ve zeybek oyununu sergilediler.
4/A Sınıfı cumhuriyet ve Atatürk konulu şiiri sınıf öğretmenleri Hüseyin UysaL yönetiminde sundular.
5/A, 6/A Tarihlerle Atatürk; 7/A Cumhuriyet ile ilgili sözler sunumunu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mine Acer Haymana yönetiminde paylaştılar.
8. Sınıflar ve tüm lise sınıflarından oluşan öğrenci korosu Müzik Öğretmeni Tayfur Güçlü yönetiminde Atam Marşı, İzmir Marşı ve Hoş Gelişler Ola şarkısını seslendirdiler.
Anasınıfları öğrencilerimiz; öğretmenleri Canan Abdullatif, Aylin Ayyıldız, Dilek Aksu rehberliğinde Andımız’ı büyük bir coşkuyla okudular.

BAŞKAN MUZAFFER BIYIK’TA KATILDI
Programa Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Şentürk, Darıca THK Başkanı Kazım Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, okulumuz yönetim kurulu üyeleri Cengizhan Ramazanoğlu, Nazım Şirin, Okul Aile Birliği Başkanları Gülseren Alibeyoğlu, Serap Gölcü ve yönetim kurulu üyeleri, yaklaşık 400 velinin katılımıyla gerçekleşen programda coşku muhteşemdi. Tüm öğretmenler ve görevliler büyük bir titizlik ve sorumluluk bilinciyle programı gerçekleştirdiler. 

THK DARICA ŞUBESİ’DE KATILDI

THK’nın ülke genelinde en başarılı şubelerinden olan Türk Hava Kurumu Darıca Şubesi, Başkan Kazım yıldız ve Genç Kanatlar’da Final Okulları’nın düzenlemiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliğe katıldılar. Kazım Yıldız, ‘’Coşkulu kutlamada başta Murat Kaya olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi


MURAT KAYA TEŞEKKÜR ETTİ
Genel Müdür Murat Kaya teşekkür konuşması ile ‘’ Cumhuriyete sahip çıkmak kendimizi var etmektir. Başta büyük Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin manevi hatırası önünde saygıyla şükranlarımızı iletiyoruz. Geldiğimiz aşamayı kavramak için cumhuriyet öncesi ve cumhuriyetin ilk yıllarını iyi bilmek gerekir. Darıca Final Ailesi Atatürk’ün aydınlık izinde cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak laik, çağdaş, bilimsel eğitimin gerekleri ile çocuklarımızı yarınlara hazırlıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet! Nice 96. Yıllara. Hepinize yürekten teşekkür ederim dedi.’’ Onuncu Yıl Marşı ve tüm velilerimizin bayraklarını dalgalandırarak katılımıyla programımız sona erdi. Katılımcı tüm veliler büyük bir mutlulukla teşekkür ederek programdan ayrıldılar.,