Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, uluslararası Atları Koruma Günü'nü kutladı

Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Uluslararası Atları Koruma Günü’nü kutluyor. FYZoo, bu özel gün kapsamında 9-10 Mart tarihlerinde çocuklara yönelik oyuncak at yapım atölyesi düzenliyor.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, uluslararası Atları Koruma Günü'nü kutladı
04 Mart 2024 - 14:43
Her hafta sonuna özel etkinlikler düzenleyen Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, her hafta özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mart ayının ilk iki haftasında kutlanan Uluslararası Atları Koruma Günü’nü de unutmayan FYZoo, çocuklara yönelik oyuncak at yapım atölyesi düzenliyor.

Çocuk kulübü alanında düzenlenecek olan doğa & tasarım atölyesi kapsamında çocuklar hem yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak hem de keyifli vakit geçirecekler. 6-12 yaş gruplarına özel olarak hazırlanan eğitim modülleriyle de atların ve zebraların benzer dünyalarını keşfederek bu özel canlıların özelliklerini öğrenecekler.

Kendi oyuncak atlarını yapacak olan çocuklar aynı zamanda ince motor becerilerini geliştirecek ve doğa koruma bilincini de kazanacaklar.

Doğa ve canlı severlerin kaçırmaması gereken etkinlikler için FYZoo haftanın her günü saat 10.00-17.00 arası açık...

*Etkinlikler, hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum